17.01.2015
+--------------------------------+
|                |
+--------------------------------+
|  ЦЕНТРАЛЬНА ВИБОРЧА КОМІСІЯ  |
+--------------------------------+
|      ПОСТАНОВА      |
+--------------------------------+
| від 19 грудня 2014 року № 2220 |
+--------------------------------+

Про клопотання Всеукраїнської Громадської організації "Передові правові ініціативи"

До Центральної виборчої комісії надійшло клопотання Всеукраїнської Громадської організації "Передові правові ініціативи" щодо надання дозволу мати офіційних спостерігачів під час проміжних виборів депутатів Київської міської ради 25 січня 2015 року в одномандатних мажоритарних виборчих округах № 8 та № 57.

Розглянувши зазначене клопотання та додані до нього документи, Центральна виборча комісія встановила.

Частиною першою статті 57 Закону України "Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів" (далі - Закон) визначено, що у виборчому процесі можуть брати участь офіційні спостерігачі від громадських організацій.

Згідно з частиною першою статті 58-1 Закону громадська організація, до статутної діяльності якої належать питання виборчого процесу та спостереження за ним, зареєстрована у встановленому законом порядку, може звернутися до Центральної виборчої комісії не пізніш як за сорок днів до дня голосування з клопотанням про дозвіл мати офіційних спостерігачів на місцевих виборах.

Проміжні вибори депутатів Київської міської ради в одномандатних мажоритарних виборчих округах № 8 та № 57 призначено на 25 січня 2015 року, а відтак встановлений частиною першою статті 58-1 Закону строк звернення громадських організацій з клопотанням про дозвіл мати офіційних спостерігачів на цих виборах закінчився 15 грудня 2014 року.

Клопотання Всеукраїнської Громадської організації "Передові правові ініціативи" надійшло до Центральної виборчої комісії 18 грудня 2014 року, тобто пізніш як за сорок днів до дня голосування на проміжних виборах депутатів Київської міської ради в одномандатних мажоритарних виборчих округах № 8 та № 57, а отже, з порушенням встановленого Законом строку його подання.

Частиною другою статті 58-1 Закону встановлено, що Центральна виборча комісія не пізніш як на п’ятий день з дня отримання клопотання приймає рішення про надання дозволу громадській організації мати офіційних спостерігачів або про відмову в наданні такого дозволу, про що повідомляє громадську організацію наступного дня після дня прийняття відповідного рішення. Підставою для відмови може бути лише порушення громадською організацією вимог, встановлених частиною першою цієї статті.

За таких обставин Центральна виборча комісія вбачає підстави для відмови Всеукраїнській Громадській організації "Передові правові ініціативи" в наданні дозволу мати офіційних спостерігачів під час проміжних виборів депутатів Київської міської ради 25 січня 2015 року в одномандатних мажоритарних виборчих округах № 8 та № 57.

Враховуючи викладене, відповідно до пункту 5 частини першої статті 12, частини першої статті 57, частин першої, другої статті 58-1 Закону України "Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів", керуючись статтями 11 - 13, пунктом 9 статті 21, частиною другою статті 27 Закону України "Про Центральну виборчу комісію", Центральна виборча комісія постановляє:

1. Відмовити Всеукраїнській Громадській організації "Передові правові ініціативи" у наданні дозволу мати офіційних спостерігачів під час проміжних виборів депутатів Київської міської ради 25 січня 2015 року в одномандатних мажоритарних виборчих округах № 8 та № 57.

2. Копію цієї постанови надіслати Всеукраїнській Громадській організації "Передові правові ініціативи".

3. Цю постанову оприлюднити на офіційному веб-сайті Центральної виборчої комісії.

+------------------------------+----------------+
| Заступник Голови
Центральної виборчої комісії | Ж.УСЕНКО-ЧОРНА |
+------------------------------+----------------+