13.10.2015
+--------------------------------+
|                |
+--------------------------------+
|  ЦЕНТРАЛЬНА ВИБОРЧА КОМІСІЯ  |
+--------------------------------+
|      ПОСТАНОВА      |
+--------------------------------+
| від 18 вересня 2015 року № 346 |
+--------------------------------+

Про клопотання Громадської організації "СПІЛКА ПІДПРИЄМЦІВ КИЇВЩИНИ" щодо надання дозволу мати офіційних спостерігачів під час чергових виборів депутатів місцевих рад, сільських, селищних, міських голів, перших виборів депутатів рад об’єднаних територіальних громад та відповідних сільських, селищних, міських голів 25 жовтня 2015 року

До Центральної виборчої комісії надійшло клопотання Громадської організації "СПІЛКА ПІДПРИЄМЦІВ КИЇВЩИНИ" щодо надання дозволу мати офіційних спостерігачів під час чергових виборів депутатів місцевих рад, сільських, селищних, міських голів, перших виборів депутатів рад об’єднаних територіальних громад та відповідних сільських, селищних, міських голів 25 жовтня 2015 року.

Розглянувши зазначене клопотання та додані до нього документи, Центральна виборча комісія встановила.

Частиною першою статті 64 Закону України "Про місцеві вибори" (далі - Закон) визначено, що у виборчому процесі можуть брати участь офіційні спостерігачі від громадських організацій.

Згідно з частиною першою статті 66 Закону громадська організація, до статутної діяльності якої належать питання виборчого процесу та спостереження за ним, зареєстрована у встановленому законом порядку, не пізніш як за сорок днів до дня голосування може звернутися до Центральної виборчої комісії з клопотанням про дозвіл мати офіційних спостерігачів на місцевих виборах.

До клопотання, підписаного керівником громадської організації та засвідченого печаткою організації, додаються копія статуту громадської організації, а також копія свідоцтва про державну реєстрацію громадської організації, засвідчені в нотаріальному порядку, після офіційного оголошення про початок виборчого процесу.

Клопотання Громадської організації "СПІЛКА ПІДПРИЄМЦІВ КИЇВЩИНИ" надійшло до Центральної виборчої комісії 16 вересня 2015 року, тобто пізніш як за сорок днів до дня голосування, що є порушенням установленого Законом строку його подання. При цьому до клопотання зазначеної громадської організації не додано копії свідоцтва про державну реєстрацію цієї громадської організації. Натомість надано засвідчену в нотаріальному порядку копію свідоцтва про її державну реєстрацію як юридичної особи.

Крім того, у статуті Громадської організації "СПІЛКА ПІДПРИЄМЦІВ КИЇВЩИНИ" не вказано, що до статутної діяльності цієї громадської організації належать питання виборчого процесу та спостереження за ним.

Частиною другою статті 66 Закону передбачено, що підставою для відмови в наданні дозволу громадській організації мати офіційних спостерігачів може бути лише порушення громадською організацією вимог, установлених частиною першою цієї статті.

Враховуючи викладене, відповідно до пункту 8 частини першої статті 24, частини першої статті 64, частин першої, другої статті 66 Закону України "Про місцеві вибори", керуючись статтями 11 - 13, пунктом 9 статті 21 Закону України "Про Центральну виборчу комісію", Центральна виборча комісія постановляє:

1. Відмовити Громадській організації "СПІЛКА ПІДПРИЄМЦІВ КИЇВЩИНИ"  в наданні дозволу мати офіційних спостерігачів під час чергових виборів депутатів місцевих рад, сільських, селищних, міських голів, перших виборів депутатів рад об’єднаних територіальних громад та відповідних сільських, селищних, міських голів 25 жовтня 2015 року.

2. Копію цієї постанови видати представнику Громадської організації "СПІЛКА ПІДПРИЄМЦІВ КИЇВЩИНИ".

3. Цю постанову оприлюднити на офіційному веб-сайті Центральної виборчої комісії.

+------------------------------+----------------+
| Голова
Центральної виборчої комісії | М.ОХЕНДОВСЬКИЙ |
+------------------------------+----------------+