17.10.2015
+--------------------------------+
|                |
+--------------------------------+
|  ЦЕНТРАЛЬНА ВИБОРЧА КОМІСІЯ  |
+--------------------------------+
|      ПОСТАНОВА      |
+--------------------------------+
| від 25 вересня 2015 року № 365 |
+--------------------------------+

Про клопотання ГРОМАДСЬКОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ "ОБ’ЄДНАННЯ ПРАВОСВІДОМИХ ГРОМАДЯН" щодо надання дозволу мати офіційних спостерігачів під час чергових виборів депутатів місцевих рад, сільських, селищних, міських голів, перших виборів депутатів рад об’єднаних територіальних громад та відповідних сільських, селищних, міських голів 25 жовтня 2015 року

До Центральної виборчої комісії надійшло клопотання ГРОМАДСЬКОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ "ОБ’ЄДНАННЯ ПРАВОСВІДОМИХ ГРОМАДЯН" щодо надання дозволу мати офіційних спостерігачів під час чергових виборів депутатів місцевих рад, сільських, селищних, міських голів, перших виборів депутатів рад об’єднаних територіальних громад та відповідних сільських, селищних, міських голів 25 жовтня 2015 року.

Розглянувши зазначене клопотання та додані до нього документи, Центральна виборча комісія встановила.

Частиною першою статті 64 Закону України "Про місцеві вибори" (далі - Закон) визначено, що у виборчому процесі можуть брати участь офіційні спостерігачі від громадських організацій.

Згідно з частиною першою статті 66 Закону громадська організація, до статутної діяльності якої належать питання виборчого процесу та спостереження за ним, зареєстрована у встановленому законом порядку, не пізніш як за сорок днів до дня голосування може звернутися до Центральної виборчої комісії з клопотанням про дозвіл мати офіційних спостерігачів на місцевих виборах.

До клопотання, підписаного керівником громадської організації та засвідченого печаткою організації, додаються копія статуту громадської організації, а також копія свідоцтва про державну реєстрацію громадської організації, засвідчені в нотаріальному порядку, після офіційного оголошення про початок виборчого процесу.

Клопотання ГРОМАДСЬКОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ "ОБ’ЄДНАННЯ ПРАВОСВІДОМИХ ГРОМАДЯН" надійшло до Центральної виборчої комісії 21 вересня 2015 року, тобто пізніш як за сорок днів до дня голосування, а відтак з порушенням установленого Законом строку його подання.

Крім того, статутом ГРОМАДСЬКОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ "ОБ’ЄДНАННЯ ПРАВОСВІДОМИХ ГРОМАДЯН" не передбачено, що до статутної діяльності цієї громадської організації належать питання виборчого процесу та спостереження за ним.

Також клопотання зазначеної громадської організації не засвідчене її печаткою.

Частиною другою статті 66 Закону визначено, що підставою для відмови в наданні дозволу громадській організації мати офіційних спостерігачів може бути лише порушення нею вимог, установлених частиною першою вказаної статті.

Враховуючи викладене, відповідно до пункту 8 частини першої статті 24, частини першої статті 64, частин першої, другої статті 66 Закону України "Про місцеві вибори", керуючись статтями 11 - 13, пунктом 9 статті 21 Закону України "Про Центральну виборчу комісію", Центральна виборча комісія постановляє:

1. Відмовити ГРОМАДСЬКІЙ ОРГАНІЗАЦІЇ "ОБ’ЄДНАННЯ ПРАВОСВІДОМИХ ГРОМАДЯН" у наданні дозволу мати офіційних спостерігачів під час чергових виборів депутатів місцевих рад, сільських, селищних, міських голів, перших виборів депутатів рад об’єднаних територіальних громад та відповідних сільських, селищних, міських голів 25 жовтня 2015 року.

2. Копію цієї постанови видати представнику ГРОМАДСЬКОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ "ОБ’ЄДНАННЯ ПРАВОСВІДОМИХ ГРОМАДЯН".

3. Цю постанову оприлюднити на офіційному веб-сайті Центральної виборчої комісії.

+------------------------------+----------------+
| Голова
Центральної виборчої комісії | М.ОХЕНДОВСЬКИЙ |
+------------------------------+----------------+