20.10.2015
+--------------------------------+
|                |
+--------------------------------+
|  ЦЕНТРАЛЬНА ВИБОРЧА КОМІСІЯ  |
+--------------------------------+
|      ПОСТАНОВА      |
+--------------------------------+
| від 21 вересня 2015 року № 357 |
+--------------------------------+

Про Роз’яснення щодо окремих питань організації підготовки та проведення виборів депутатів районних рад Донецької та Луганської областей під час чергових виборів депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів 25 жовтня 2015 року

З метою однакового застосування деяких положень Закону України "Про місцеві вибори" щодо окремих питань організації підготовки та проведення виборів депутатів районних рад Донецької та Луганської областей під час чергових виборів депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів 25 жовтня 2015 року, відповідно до частин першої, шостої, одинадцятої статті 17, пунктів 1, 2, 8 частини першої статті 24, частини третьої статті 36, частини третьої статті 37 Закону України "Про місцеві вибори", керуючись статтями 11 - 13, пунктами 4, 5 статті 17, пунктами 1, 2 статті 21 Закону України "Про Центральну виборчу комісію", Центральна виборча комісія постановляє:

1. Затвердити Роз’яснення щодо окремих питань організації підготовки та проведення виборів депутатів районних рад Донецької та Луганської областей під час чергових виборів депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів 25 жовтня 2015 року (додається).

2. Цю постанову надіслати Донецькій та Луганській обласним державним адміністраціям для доведення до відома районних виборчих комісій, а також оприлюднити на офіційному веб-сайті Центральної виборчої комісії.

+------------------------------+----------------+
| Голова
Центральної виборчої комісії | М.ОХЕНДОВСЬКИЙ |
+------------------------------+----------------+
+---+--------------------------------------------+
|  | Додаток
до постанови Центральної виборчої комісії
від 21 вересня 2015 року № 357 |
+---+--------------------------------------------+

РОЗ’ЯСНЕННЯ щодо окремих питань організації підготовки та проведення виборів депутатів районних рад Донецької та Луганської областей під час чергових виборів депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів 25 жовтня 2015 року

Це Роз’яснення розроблено з метою однакового застосування деяких положень Закону України "Про місцеві вибори" (далі - Закон) щодо окремих питань організації підготовки та проведення виборів депутатів районних рад Донецької та Луганської областей під час чергових виборів депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів 25 жовтня 2015 року.

1. Постановами Центральної виборчої комісії від 28 серпня 2015 року № 189, № 190 та від 29 серпня 2015 року № 207, № 208 визначено переліки місцевих рад Донецької та Луганської областей, вибори депутатів до яких та відповідних сільських, селищних, міських голів під час чергових виборів депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів 25 жовтня 2015 року не призначено чи неможливо провести.

Вибори депутатів інших місцевих рад, у тому числі районних, на території Донецької та Луганської областей, виборчий процес яких оголошено згідно з постановами Центральної виборчої комісії від 29 серпня 2015 року № 209 "Про початок виборчого процесу чергових виборів депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів 25 жовтня 2015 року" та від 7 вересня 2015 року № 232 "Про перші вибори депутатів сільських, селищних, міських рад об’єднаних територіальних громад та відповідних сільських, селищних, міських голів 25 жовтня 2015 року", проводяться, якщо рішення щодо неможливості проведення таких виборів у встановленому Законом порядку не буде прийнято Центральною виборчою комісією.

2. Відповідно до частин першої, шостої, одинадцятої статті 17 Закону відповідні районні виборчі комісії утворюють на території кожного села (кількох сіл, жителі яких добровільно об’єднались у сільську громаду), селища, міста, що входить до складу цього району, територіальні виборчі округи, кількість виборців у яких повинна бути за можливості максимально наближеною до середньої кількості виборців у територіальному виборчому окрузі відповідного багатомандатного виборчого округу.

Кількість територіальних виборчих округів, що утворюються, зокрема, районними виборчими комісіями для організації виборів депутатів районних рад на території кожного села, селища, міста, що входить до складу цього району, під час чергових виборів депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів 25 жовтня 2015 року, визначено постановою Центральної виборчої комісії від 3 вересня 2015 року № 216.

При цьому районні виборчі комісії Донецької та Луганської областей під час чергових виборів депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів 25 жовтня 2015 року утворюють територіальні виборчі округи на всій території відповідного району, включаючи територію, голосування на якій не проводиться.

3. Районні організації політичних партій згідно з частиною третьою статті 36, частиною третьою статті 37 Закону можуть висувати кандидатів у депутати районної ради в кількості, яка не перевищує кількість депутатів відповідної ради плюс один (із закріпленням не більше ніж по одному кандидату в депутати за кожним територіальним виборчим округом з виборів депутатів відповідної районної ради, включаючи територіальні виборчі округи, голосування в яких під час чергових виборів депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів 25 жовтня 2015 року не проводиться).

4. Результати виборів депутатів районної ради встановлюються районною виборчою комісією відповідно до Закону та Роз’яснення щодо встановлення результатів виборів депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласної, районної, міської, районної в місті ради у багатомандатному виборчому окрузі, затвердженого постановою Центральної виборчої комісії від 21 вересня 2015 року № 356, на підставі протоколів про підсумки голосування з виборів депутатів районної ради у багатомандатному виборчому окрузі в межах територіального виборчого округу, складених сільськими, селищними, міськими виборчими комісіями (сіл, селищ, міст, на виборчих дільницях яких було організовано та проведено голосування на чергових виборах депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів 25 жовтня 2015 року).

+------------------------------+---------+
| Секретар
Центральної виборчої комісії | Т.ЛУКАШ |
+------------------------------+---------+