22.10.2015
+------------------------------+
|               |
+------------------------------+
| ЦЕНТРАЛЬНА ВИБОРЧА КОМІСІЯ |
+------------------------------+
|     ПОСТАНОВА      |
+------------------------------+
| від 8 жовтня 2015 року № 403 |
+------------------------------+

Про скаргу Регіональної організації Політичної партії "Опозиційний блок" в Запорізькій області, зареєстровану в Центральній виборчій комісії 6 жовтня 2015 року за № 21-34-10603

До Центральної виборчої комісії 6 жовтня 2015 року надійшла скарга Регіональної організації Політичної партії "Опозиційний блок" в Запорізькій області, зареєстрована в Комісії за № 21-34-10603.

У скарзі Регіональна організація Політичної партії "Опозиційний блок" в Запорізькій області просить Центральну виборчу комісію визнати бездіяльність Бердянської міської виборчої комісії Запорізької області щодо виконання постанови Запорізького окружного адміністративного суду від 30 вересня 2015 року в справі № 808/8177/15, яка набрала законної сили 4 жовтня 2015 року; встановити факт одноразового грубого порушення вказаною виборчою комісією вимог Закону України "Про місцеві вибори" (далі - Закон); достроково припинити повноваження усього складу Бердянської міської виборчої комісії Запорізької області та затвердити новий склад виборчої комісії; зареєструвати кандидатів у депутати в багатомандатному виборчому окрузі на чергових виборах депутатів Бердянської міської ради Запорізької області 25 жовтня 2015 року, включених до виборчого списку Територіальної організації Політичної партії "Опозиційний блок" у місті Бердянськ Запорізької області та висунутих на зборах, які відбулися 23 вересня 2015 року, відповідно до постанови Запорізького окружного адміністративного суду від 30 вересня 2015 року в справі № 808/8177/15; включити відомості щодо вказаної місцевої організації політичної партії та висунутих нею кандидатів у депутати до виборчих бюлетенів.

Вивчивши скаргу, Центральна виборча комісія встановила.

За змістом частини четвертої статті 14 Закону України "Про Центральну виборчу комісію" скарги подаються до Комісії і розглядаються нею в порядку та строки, встановлені відповідним законом України про вибори або референдуми.

Порядок і строки подання та розгляду скарг, що стосуються місцевих виборів, визначено розділом XIII Закону.

Згідно з частиною першою статті 94 Закону кандидат, його довірена особа, місцева організація політичної партії, кандидати від якої зареєстровані на відповідних місцевих виборах, її представник у територіальній виборчій комісії або уповноважена особа, офіційний спостерігач, виборча комісія, утворена відповідно до Закону, а також виборець, виборчі права або охоронювані законом інтереси якого щодо участі у виборчому процесі порушено рішенням, дією чи бездіяльністю суб’єкта оскарження, може звернутися до виборчої комісії зі скаргою, що стосується виборчого процесу.

Частиною шостою статті 36 Закону встановлено, що обласна організація партії може висунути виборчий список кандидатів у депутати відповідної обласної ради (із закріпленням не більше ніж по одному кандидату в депутати у територіальному виборчому окрузі з виборів депутатів обласної ради).

З огляду на зазначену норму Закону Регіональна організація Політичної партії "Опозиційний блок" в Запорізькій області не є суб’єктом висування кандидатів у депутати Бердянської міської ради Запорізької області.

Отже, Регіональна організація Політичної партії "Опозиційний блок" в Запорізькій області не є належним суб’єктом звернення зі скаргою щодо бездіяльності Бердянської міської виборчої комісії, що стосується виборчого процесу чергових виборів депутатів Бердянської міської ради Запорізької області.

Частиною одинадцятою статті 97 Закону передбачено, що виборча комісія приймає рішення про залишення скарги без розгляду по суті, якщо вона подана неналежним суб’єктом звернення зі скаргою чи до неналежного суб’єкта розгляду скарги або з порушенням строків оскарження.

Таким чином, скарга Регіональної організації Політичної партії "Опозиційний блок" в Запорізькій області підлягає залишенню без розгляду по суті.

Враховуючи викладене, відповідно до частини першої статті 94, частини одинадцятої статті 97 Закону України "Про місцеві вибори", керуючись статтями 11 - 15 Закону України "Про Центральну виборчу комісію", Центральна виборча комісія постановляє:

1. Скаргу Регіональної організації Політичної партії "Опозиційний блок" в Запорізькій області залишити без розгляду по суті.

2. Копії цієї постанови надіслати Регіональній організації Політичної партії "Опозиційний блок" в Запорізькій області та Бердянській міській виборчій комісії Запорізької області.

3. Цю постанову оприлюднити на офіційному веб-сайті Центральної виборчої комісії.

+------------------------------+----------------+
| Голова
Центральної виборчої комісії | М.ОХЕНДОВСЬКИЙ |
+------------------------------+----------------+