30.10.2015
+-------------------------------+
|                |
+-------------------------------+
|  ЦЕНТРАЛЬНА ВИБОРЧА КОМІСІЯ |
+-------------------------------+
|      ПОСТАНОВА      |
+-------------------------------+
| від 23 жовтня 2015 року № 498 |
+-------------------------------+

Про скаргу Територіальної організації Політичної партії "Опозиційний блок" у Костопільському районі Рівненської області, зареєстровану в Центральній виборчій комісії 22 жовтня 2015 року за № 21-34-14521

До Центральної виборчої комісії 22 жовтня 2015 року повторно надійшла скарга Територіальної організації Політичної партії "Опозиційний блок" у Костопільському районі Рівненської області з проханням скасувати рішення Костопільської міської виборчої комісії Костопільського району Рівненської області (далі - Костопільська міська виборча комісія) від 1 жовтня 2015 року № 19 та зобов’язати вказану виборчу комісію зареєструвати кандидатів у депутати до Костопільської міської ради, висунутих Територіальною організацією Політичної партії "Опозиційний блок" у Костопільському районі Рівненської області.

До скарги, крім інших документів, додано копію постанови Костопільської міської виборчої комісії від 1 жовтня 2015 року № 19 "Про відмову в реєстрації кандидатів у депутати в багатомандатному виборчому окрузі по виборах до Костопільської міської ради", якою відмовлено в реєстрації кандидатів у депутати Костопільської міської ради, включених до виборчого списку, зокрема, Територіальної організації Політичної партії "Опозиційний блок" у Костопільському районі Рівненської області.

Також до Центральної виборчої комісії 23 жовтня 2015 року надійшов лист Костопільської міської виборчої комісії № 65, датований тим самим днем, у якому повідомляється, що станом на 22 жовтня 2015 року жоден кандидат у депутати Костопільської міської ради від Територіальної організації Політичної партії "Опозиційний блок" у Костопільському районі Рівненської області не зареєстрований.

Вивчивши скаргу та додані до неї матеріали, Центральна виборча комісія встановила.

Згідно з частиною четвертою статті 14 Закону України "Про Центральну виборчу комісію" скарги подаються до Комісії та розглядаються нею у порядку та строки, встановлені відповідним законом України про вибори або референдуми.

Порядок і строки розгляду скарг, що стосуються місцевих виборів, а також вимоги до їх форми і змісту визначено розділом XIII Закону та Порядком розгляду скарг виборчими комісіями з місцевих виборів, затвердженим постановою Центральної виборчої комісії від 5 вересня 2015 року № 229 (далі - Порядок).

Територіальною організацією Політичної партії "Опозиційний блок" у Костопільському районі Рівненської області 13 жовтня 2015 року подано до Центральної виборчої комісії скаргу на рішення Костопільської міської виборчої комісії від 1 жовтня 2015 року № 19.

Відповідно до частини другої статті 97 Закону та пункту 6.7 Порядку вказану скаргу 14 жовтня 2015 року повернуто суб’єкту звернення зі скаргою без розгляду із зазначенням вичерпного переліку недоліків, які перешкоджають її розгляду. Водночас суб’єкта звернення було повідомлено про можливість повторного звернення зі скаргою, оформленою згідно з вимогами статті 96 Закону, в установлені Законом строки.

Територіальною організацією Політичної партії "Опозиційний блок" у Костопільському районі Рівненської області 22 жовтня 2015 року повторно подано до Центральної виборчої комісії скаргу з виправленими недоліками.

Статтею 94 Закону та підпунктом 5 пункту 2.1 Порядку встановлено, що суб’єктом звернення зі скаргою до виборчої комісії у передбачених Законом випадках може бути місцева організація політичної партії, кандидати від якої зареєстровані на відповідних місцевих виборах.

Зі змісту скарги, доданих до неї документів, а також листа Костопільської міської виборчої комісії від 23 жовтня 2015 року № 65 вбачається, що на чергових виборах депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів 25 жовтня 2015 року кандидатів у депутати Костопільської міської ради від Територіальної організації Політичної партії "Опозиційний блок" у Костопільському районі Рівненської області не зареєстровано.

Отже, скаргу подано неналежним суб’єктом звернення зі скаргою.

Частинами першою, п’ятою, шостою статті 95 Закону визначено, що скарга до виборчої комісії може бути подана відповідним суб’єктом звернення зі скаргою у п’ятиденний строк з дня прийняття рішення, вчинення дії або допущення бездіяльності суб’єктом оскарження.

Днем подання скарги вважається день фактичного отримання скарги відповідною виборчою комісією.

Строк подання скарги продовженню або поновленню не підлягає, крім випадку повторного подання скарги після усунення її недоліків не пізніше наступного дня після дня її повернення суб’єктом розгляду скарги без розгляду відповідно до частини другої статті 97 Закону.

Скарга Територіальної організації Політичної партії "Опозиційний блок" у Костопільському районі Рівненської області на рішення Костопільської міської виборчої комісії від 1 жовтня 2015 року № 19 уперше надійшла до Центральної виборчої комісії 13 жовтня 2015 року, тобто з порушенням строку оскарження, передбаченого частиною першою статті 95 Закону.

Після повернення скарги 14 жовтня 2015 року суб’єкту звернення без розгляду повторно скарга надійшла до Центральної виборчої комісії 22 жовтня 2015 року, тобто з порушенням строку, встановленого частиною шостою статті 95 Закону.

Відповідно до частини сьомої статті 94, пункту 3.3 Порядку до Центральної виборчої комісії або до суду (шляхом подання позовної заяви) оскаржується бездіяльність територіальної виборчої комісії, яка встановлює результати відповідних місцевих виборів.

Згідно з частиною шостою статті 94 Закону, пунктом 3.2 Порядку рішення чи дії територіальної виборчої комісії, яка встановлює результати відповідних місцевих виборів, можуть бути оскаржені виключно до суду.

Таким чином, Центральна виборча комісія не є належним суб’єктом розгляду скарги на рішення територіальної виборчої комісії.

За змістом частини одинадцятої статті 97 Закону в разі подання скарги неналежним суб’єктом звернення зі скаргою чи до неналежного суб’єкта розгляду скарги або з порушенням строків оскарження, встановлених Законом, виборча комісія приймає рішення про залишення її без розгляду по суті.

Враховуючи викладене, відповідно до частин першої, шостої, сьомої статті 94, частин першої, п’ятої, шостої статті 95, частини одинадцятої статті 97 Закону України "Про місцеві вибори", Порядку розгляду скарг виборчими комісіями з місцевих виборів, затвердженого постановою Центральної виборчої комісії від 5 вересня 2015 року № 229, керуючись статтями 11 - 15 Закону України "Про Центральну виборчу комісію", Центральна виборча комісія постановляє:

1. Скаргу Територіальної організації Політичної партії "Опозиційний блок" у Костопільському районі Рівненської області, зареєстровану в Центральній виборчій комісії 22 жовтня 2015 року за № 21-34-14521, залишити без розгляду по суті.

2. Копії цієї постанови надіслати Територіальній організації Політичної партії "Опозиційний блок" у Костопільському районі Рівненської області, а також Костопільській міській виборчій комісії Костопільського району Рівненської області.

3. Цю постанову оприлюднити на офіційному веб-сайті Центральної виборчої комісії.

+------------------------------+----------------+
| Голова
Центральної виборчої комісії | М.ОХЕНДОВСЬКИЙ |
+------------------------------+----------------+