30.10.2015
+-------------------------------+
|                |
+-------------------------------+
|  ЦЕНТРАЛЬНА ВИБОРЧА КОМІСІЯ |
+-------------------------------+
|      ПОСТАНОВА      |
+-------------------------------+
| від 23 жовтня 2015 року № 497 |
+-------------------------------+

Про скаргу Миргородської міської організації "Всеукраїнського об’єднання "Батьківщина", зареєстровану в Центральній виборчій комісії 21 жовтня 2015 року за № 21-36/1-14421

До Центральної виборчої комісії 21 жовтня 2015 року надійшла скарга Миргородської міської організації "Всеукраїнського об’єднання "Батьківщина" в особі кандидата в депутати Миргородської міської ради Полтавської області Сіряка Андрія Олександровича на дії Миргородської міської виборчої комісії Полтавської області.

У скарзі суб’єкт звернення просить "встановити факт одноразового грубого порушення Миргородською міською виборчою комісією вимог Конституції України та законів України, визнати дії Миргородської міської виборчої комісії Полтавської області в реєструванні та розгляді анонімного звернення на засіданні комісії 7 жовтня 2015 року - незаконними, осіб винних в даному правопорушенні притягнути до відповідальності згідно чинного законодавства".

Вивчивши скаргу та додані до неї матеріали, Центральна виборча комісія зазначає.

Порядок і строки подання та розгляду скарг, що стосуються місцевих виборів, визначено розділом XIII Закону України "Про місцеві вибори" (далі - Закон) та Порядком розгляду скарг виборчими комісіями з місцевих виборів, затвердженим постановою Центральної виборчої комісії від 5 вересня 2015 року № 229 (далі - Порядок).

Згідно з частиною першою статті 94 Закону, пунктом 2.1 Порядку кандидат, його довірена особа, місцева організація політичної партії, кандидати від якої зареєстровані на відповідних місцевих виборах, її представник у територіальній виборчій комісії або уповноважена особа, офіційний спостерігач, виборча комісія, утворена відповідно до Закону, а також виборець, виборчі права або охоронювані законом інтереси якого щодо участі у виборчому процесі порушено рішенням, дією чи бездіяльністю суб’єкта оскарження, може звернутися до виборчої комісії зі скаргою, що стосується виборчого процесу, з урахуванням особливостей, визначених указаною статтею та статтями 95 - 98 Закону.

За інформацію, отриманою Центральною виборчою комісією відповідно до частини третьої статті 41 Закону, Сіряка А.О. зареєстровано кандидатом у депутати Миргородської міської ради Полтавської області в багатомандатному виборчому окрузі.

Також відповідно до відомостей, переданих Центральній виборчій комісії згідно з частиною шостою статті 37 Закону, Сіряк А.О. є керівником Миргородської міської організації "Всеукраїнського об’єднання "Батьківщина".

За змістом частин шостої, сьомої статті 94, пункту 3.3 Порядку до Центральної виборчої комісії або до суду (шляхом подання позовної заяви) оскаржується бездіяльність територіальної виборчої комісії, яка встановлює результати відповідних місцевих виборів.

Згідно з частиною шостою статті 94 Закону, пунктом 3.2 Порядку рішення чи дії територіальної виборчої комісії, яка встановлює результати відповідних місцевих виборів, можуть бути оскаржені виключно до суду.

Таким чином, Центральна виборча комісія не є належним суб’єктом розгляду скарги на дії Миргородської міської виборчої комісії Полтавської області.

Крім того, частинами першою, п’ятою, шостою статті 95 Закону встановлено, що скарга до виборчої комісії може бути подана відповідним суб’єктом звернення у п’ятиденний строк з дня прийняття рішення, вчинення дії або допущення бездіяльності суб’єктом оскарження.

Днем подання скарги вважається день фактичного отримання скарги відповідною виборчою комісією.

Строк подання скарги продовженню або поновленню не підлягає, крім випадку повторного подання скарги після усунення її недоліків не пізніше наступного дня після дня її повернення суб’єктом розгляду скарги без розгляду відповідно до частини другої статті 97 Закону.

Зі скарги та доданих до неї матеріалів вбачається, що суб’єкт звернення зі скаргою оскаржує дії Миргородської міської виборчої комісії Полтавської області, що мали місце 7 жовтня 2015 року, щодо реєстрації в журналі реєстрації документів, заяв і скарг у виборчій комісії з місцевих виборів, а також розгляду вказаною комісією скарги, яка не містила підпису суб’єкта її подання.

Скарга Миргородської міської організації "Всеукраїнського об’єднання "Батьківщина" надійшла до Центральної виборчої комісії 21 жовтня 2015 року, тобто з порушенням установлених Законом строків оскарження.

Частиною одинадцятою статті 97 Закону передбачено, що виборча комісія приймає рішення про залишення скарги без розгляду по суті, якщо вона подана неналежним суб’єктом звернення зі скаргою чи до неналежного суб’єкта розгляду скарги або з порушенням строків оскарження, встановлених Законом.

Враховуючи викладене, відповідно до частин шостої, сьомої статті 94, частин першої, п’ятої, шостої статті 95, частини одинадцятої статті 97 Закону України "Про місцеві вибори", Порядку розгляду скарг виборчими комісіями з місцевих виборів, затвердженого постановою Центральної виборчої комісії від 5 вересня 2015 року № 229, керуючись частиною другою статті 3, статтями 11 - 13, частиною четвертою статті 14, частиною четвертою статті 15 Закону України "Про Центральну виборчу комісію", Центральна виборча комісія постановляє:

1. Скаргу Миргородської міської організації "Всеукраїнського об’єднання "Батьківщина", зареєстровану в Центральній виборчій комісії 21 жовтня 2015 року за № 21-36/1-14421, залишити без розгляду по суті.

2. Копії цієї постанови надіслати Миргородській міській організації "Всеукраїнського об’єднання "Батьківщина" та Миргородській міській виборчій комісії Полтавської області.

3. Цю постанову оприлюднити на офіційному веб-сайті Центральної виборчої комісії.

+------------------------------+----------------+
| Голова
Центральної виборчої комісії | М.ОХЕНДОВСЬКИЙ |
+------------------------------+----------------+