30.10.2015
+-------------------------------+
|                |
+-------------------------------+
|  ЦЕНТРАЛЬНА ВИБОРЧА КОМІСІЯ |
+-------------------------------+
|      ПОСТАНОВА      |
+-------------------------------+
| від 19 жовтня 2015 року № 478 |
+-------------------------------+

Про скаргу Маріупольської місцевої організації Радикальної партії Олега Ляшка, зареєстровану в Центральній виборчій комісії 16 жовтня 2015 року за № 21-34-13734

До Центральної виборчої комісії 16 жовтня 2015 року надійшла скарга Маріупольської місцевої організації Радикальної партії Олега Ляшка, зареєстрована в Комісії за № 21-34-13734, з проханням достроково припинити повноваження голови Маріупольської міської виборчої комісії Донецької області Юріної Ірини Володимирівни та призначити на посаду іншого члена цієї комісії.

На обґрунтування своїх вимог суб’єкт звернення зі скаргою вказує на протиправні, на його думку, дії голови Маріупольської міської виборчої комісії Донецької області щодо невключення до порядку денного засідання комісії запропонованих членами цієї комісії питань та закриття засідання комісії.

Вивчивши скаргу, Центральна виборча комісія встановила.

За змістом частини четвертої статті 14 Закону України "Про Центральну виборчу комісію" скарги подаються до Комісії і розглядаються нею в порядку та строки, встановлені відповідним законом України про вибори або референдуми.

Порядок і строки подання та розгляду скарг, що стосуються місцевих виборів, визначено розділом XIII Закону України "Про місцеві вибори" (далі - Закон) та Порядком розгляду скарг виборчими комісіями з місцевих виборів, затвердженим постановою Центральної виборчої комісії від 5 вересня 2015 року № 229 (далі - Порядок).

Згідно з частиною першою статті 94 Закону, пунктом 2.1 Порядку кандидат, його довірена особа, місцева організація політичної партії, кандидати від якої зареєстровані на відповідних місцевих виборах, її представник у територіальній виборчій комісії або уповноважена особа, офіційний спостерігач, виборча комісія, утворена відповідно до цього Закону, а також виборець, виборчі права або охоронювані законом інтереси якого щодо участі у виборчому процесі порушено рішенням, дією чи бездіяльністю суб’єкта оскарження, може звернутися до виборчої комісії зі скаргою, що стосується виборчого процесу, з урахуванням особливостей, визначених цією статтею та статтями 95 - 98 Закону.

Відповідно до частин шостої, сьомої статті 94, пункту 3.3 Порядку до Центральної виборчої комісії або до суду (шляхом подання позовної заяви) оскаржується бездіяльність територіальної виборчої комісії, яка встановлює результати відповідних місцевих виборів.

Згідно з частиною шостою статті 94 Закону, пунктом 3.2 Порядку рішення, дії чи бездіяльність члена територіальної виборчої комісії, яка встановлює результати відповідних місцевих виборів, можуть бути оскаржені виключно до суду.

Таким чином, Центральна виборча комісія є неналежним суб’єктом розгляду скарги на дії голови Маріупольської міської виборчої комісії Донецької області.

Частиною одинадцятою статті 97 Закону передбачено, що виборча комісія приймає рішення про залишення скарги без розгляду по суті, якщо вона подана неналежним суб’єктом звернення зі скаргою чи до неналежного суб’єкта розгляду скарги або з порушенням строків оскарження.

Таким чином, скарга Маріупольської місцевої організації Радикальної партії Олега Ляшка підлягає залишенню без розгляду по суті.

Враховуючи викладене, відповідно до частин шостої, сьомої статті 94, частини одинадцятої статті 97 Закону України "Про місцеві вибори", Порядку розгляду скарг виборчими комісіями з місцевих виборів, затвердженого постановою Центральної виборчої комісії від 5 вересня 2015 року № 229, керуючись статтями 11 - 15 Закону України "Про Центральну виборчу комісію", Центральна виборча комісія постановляє:

1. Скаргу Маріупольської місцевої організації Радикальної партії Олега Ляшка залишити без розгляду по суті.

2. Копії цієї постанови надіслати Маріупольській місцевій організації Радикальної партії Олега Ляшка та голові Маріупольської міської виборчої комісії Донецької області.

3. Цю постанову оприлюднити на офіційному веб-сайті Центральної виборчої комісії.

+------------------------------+----------------+
| Голова
Центральної виборчої комісії | М.ОХЕНДОВСЬКИЙ |
+------------------------------+----------------+