26.11.2015
+----------------------------------+
|                 |
+----------------------------------+
|  ЦЕНТРАЛЬНА ВИБОРЧА КОМІСІЯ  |
+----------------------------------+
|      ПОСТАНОВА       |
+----------------------------------+
| від 13 листопада 2015 року № 562 |
+----------------------------------+

Про скаргу кандидата в депутати Згурівської районної ради Київської області Паліводи Ю.О., зареєстровану в Центральній виборчій комісії 13 листопада 2015 року за № 21-36/1-20211

До Центральної виборчої комісії 13 листопада 2015 року повторно надійшла скарга кандидата в депутати Згурівської районної ради Київської області Паліводи Юрія Олександровича, суб’єктом оскарження в якій визначено Згурівську районну виборчу комісію Київської області (далі - Згурівська районна виборча комісія).

У своїй скарзі суб’єкт звернення зі скаргою просить скасувати постанову Згурівської районної виборчої комісії від 31 жовтня 2015 року № 38 "Щодо порядку реєстрації обраних депутатів до Згурівської районної ради".

Вивчивши скаргу та додані до неї матеріали, Центральна виборча комісія встановила.

Паліводою Ю.О. 6 листопада 2015 року було подано до Комісії скаргу на дії Згурівської районної виборчої комісії.

Згідно з частиною другою статті 97 Закону України "Про місцеві вибори" (далі - Закон) та пунктом 6.7 Порядку розгляду скарг виборчими комісіями з місцевих виборів, затвердженого постановою Центральної виборчої комісії від 5 вересня 2015 року № 229 (далі - Порядок), цю скаргу 6 листопада 2015 року повернуто суб’єкту звернення зі скаргою без розгляду із зазначенням вичерпного переліку недоліків, які перешкоджають її розгляду. Одночасно Паліводу Ю.О. було повідомлено про можливість повторного звернення зі скаргою, оформленою відповідно до вимог статті 96 Закону, в установлені Законом строки.

До Комісії 13 листопада 2015 року повторно було подано скаргу Паліводою Ю.О.

За змістом частини другої статті 96 Закону та пункту 6.6 Порядку до скарги додаються її копії, докази, зазначені у скарзі, та копії усіх документів, що додаються до неї, у кількості, яка дорівнює кількості суб’єктів оскарження та заінтересованих осіб, зазначених у скарзі. При цьому письмові докази подаються в оригіналі або в засвідченій у встановленому порядку копії.

Усупереч таким вимогам копії письмових доказів не засвідчені в установленому порядку.

Отже, Паліводою Ю.О. повторно подано скаргу з невиправленими недоліками.

Крім того, частинами першою, п’ятою, шостою статті 95 Закону встановлено, що скарга до виборчої комісії може бути подана відповідним суб’єктом звернення зі скаргою у п’ятиденний строк з дня прийняття рішення, вчинення дії або допущення бездіяльності суб’єктом оскарження.

Днем подання скарги вважається день фактичного отримання скарги відповідною виборчою комісією.

Строк подання скарги продовженню або поновленню не підлягає, крім випадку повторного подання скарги після усунення її недоліків не пізніше наступного дня після дня її повернення суб’єктом розгляду скарги без розгляду відповідно до частини другої статті 97 Закону.

Скарга Паліводи О.Ю. на дії Згурівської районної виборчої комісії, що мали місце 31 жовтня 2015 року, надійшла до Центральної виборчої комісії вперше 6 листопада 2015 року, тобто з порушенням строку оскарження, передбаченого частиною першою статті 95 Закону.

Після повернення скарги 6 листопада 2015 року суб’єкту звернення зі скаргою без розгляду повторно скарга надійшла до Комісії 13 листопада 2015 року, тобто з порушенням строку, встановленого частиною шостою статті 95 Закону.

Згідно з частиною сьомою статті 94, пунктом 3.3 Порядку до Центральної виборчої комісії або до суду (шляхом подання позовної заяви) оскаржується бездіяльність територіальної виборчої комісії, яка встановлює результати відповідних місцевих виборів.

Частиною шостою статті 94 Закону, пунктом 3.2 Порядку передбачено, що рішення дії чи бездіяльність територіальної виборчої комісії, яка встановлює результати відповідних місцевих виборів, її члена може бути оскаржено до суду.

Таким чином, Центральна виборча комісія є неналежним суб’єктом розгляду скарги на дії Згурівської районної виборчої комісії.

За змістом частин третьої, одинадцятої статті 97 Закону в разі повторного подання скарги з невиправленими недоліками або з допущенням нових недоліків, а також у разі подання скарги неналежним суб’єктом звернення зі скаргою чи до неналежного суб’єкта розгляду скарги або з порушенням строків оскарження, встановлених Законом, виборча комісія приймає рішення про залишення її без розгляду по суті.

Враховуючи викладене, відповідно до частин п’ятої, сьомої статті 94, частин першої, п’ятої, шостої статті 95, частини другої статті 96, частин третьої, одинадцятої статті 97 Закону України "Про місцеві вибори", Порядку розгляду скарг виборчими комісіями з місцевих виборів, затвердженого постановою Центральної виборчої комісії від 5 вересня 2015 року № 229, керуючись статтями 11 - 15 Закону України "Про Центральну виборчу комісію", Центральна виборча комісія постановляє:

1. Скаргу кандидата в депутати Згурівської районної ради Київської області Паліводи Ю.О., зареєстровану в Центральній виборчій комісії 13 листопада 2015 року за № 21-36/1-20211, залишити без розгляду по суті.

2. Копії цієї постанови надіслати Паліводі Ю.О, а також Згурівській районній виборчій комісії Київської області.

3. Цю постанову оприлюднити на офіційному веб-сайті Центральної виборчої комісії.

+------------------------------+----------------+
| Голова
Центральної виборчої комісії | М.ОХЕНДОВСЬКИЙ |
+------------------------------+----------------+