05.01.2015

Данська рада у справах біженців вже розпочала у Запорізькій та Дніпропетровській областях короткотерміновий проект із надання фінансової допомоги внутрішньо переміщеним особам, аби полегшити їх проживання в умовах зимового періоду. Як повідомили представники цієї організації Ціра Кобалія та Діна Гуд під час зустрічі з фахівцями Мінсоцполітики, всього передбачається надати одноразову фінансову допомогу 2000 сім’ям, 143 – її вже отримали. Проект реалізується за фінансової підтримки ЄС.

«Ми просимо сприяння Міністерства в організації цієї роботи, аби допомога була надана найбільш вразливим категоріям з числа переселенців та максимально швидко, адже проект вже має бути завершений у квітні», - сказала, зокрема, Діна Гуд. Вона також додала, що нині вже готується заявка на продовження цього проекту.

Крім того, за словами Ціри Кобалії, плануються більш масштабні проекти на 2015 рік, якими передбачаються надання міні-грантів для розвитку малого та середнього бізнесу, аби переселенці могли самі заробляти собі на життя (відкриття пекарень, пралень, перукарень тощо), забезпечення правової допомоги, соціальна підтримка дітей, людей похилого віку, малозабезпечених сімей та інші.

«Данська рада у справах біженців – неурядова організація, заснована у 1956 році, працює  у понад 30 країнах, - там, де виникає таке поняття, як внутрішньо переміщені особи. Ми надаємо допомогу людям по всьому світу, й нині прагнемо спільно з центральними та регіональними органами влади в Україні визначити найактуальніші вектори співробітництва», - зазначила Ціра Кобалія.

Начальник управління міжнародних зв’язків Мінсоцполітики Наталія Попова висловила вдячність представникам Данської ради за виявлену ініціативу, за розуміння українських проблем і за щире бажання допомогти у їх розв’язанні. Вона запевнила, що Мінсоцполітики сприятиме активному залученню спеціалістів органів соціального захисту на місцях  до співпраці із Данською радою у справах біженців.

Також під час зустрічі розглядалася можливість надання гуманітарної допомоги психоневрологічним та геріатричним інтернатним установам, де проживають або куди переїхали громадяни, які потребують постійної опіки, але не можуть бути взяті на облік як внутрішньо переміщені особи.