05.01.2015

Головним слідчим управлінням Слідчого комітету Російської Федерації по Північно-Кавказькому федеральному округу відмовлено у допуску консула Генерального консульства України в Ростові-на-Дону на зустріч з утримуваними під вартою на території Російської Федерації українськими громадянами М.Карпюком та С.Клихом. Це є грубим порушенням як прав наших співвітчизників, так і прав консульських посадових осіб на безперешкодний доступ до українських дипломатів із затриманими суперечить положенням Віденської конвенції про консульські зносини та пунктів 1 та 2 статті 13 Консульської конвенції між Україною та Російською Федерацією.

Перешкоджання російською стороною здійсненню консульськими посадовими особами України контактів із затриманими громадянами України М.Карпюком та С.Клихом викликають глибоке занепокоєння на тлі заяв О.Сенцова та С.Литвинова, інших утримуваних на території РФ громадян України, про застосування до них в ході слідства фізичного насилля та тортур з метою отримання свідчень, що є грубим порушенням положень Конвенції проти катувань та інших жорстоких, нелюдських або таких, що принижують гідність, видів поводження і покарання.

Міністерство закордонних справ України вимагає від російської сторони негайно надати інформацію щодо місця утримання громадян М. Карпюка і С.Клиха та забезпечити безперешкодний допуск консульських посадових осіб України до українських громадян за місцем їх утримання, а також припинити практику застосування до них тортур.