06.01.2015

Щодо коментаря МЗС РФ стосовно використання на ЮУАЕС палива Westinghouse

На сьогоднішні Державною інспекцією ядерного регулювання України (ДІЯРУ) узгоджено концептуальне технічне рішення щодо впровадження ядерного палива компанії «Westinghouse» вдосконаленої конструкції на енергоблоці №3 Південноукраїнської АЕС та технічне рішення про організацію дослідної експлуатації ядерного палива компанії «Westinghouse» вдосконаленої конструкції на енергоблоці №3 Південноукраїнської АЕС. Впровадження ядерного палива компанії «Westinghouse» здійснюється без зауважень та у суворій відповідності до норм та правил ядерної та радіаційної безпеки, визначених українським законодавством.

Нагадаємо, що Південноукраїнську АЕС було визначено пілотною станцією в рамках реалізації Програми кваліфікації ядерного палива для АЕС України, мета якої - диверсифікація паливних поставок для вітчизняних ядерних реакторів. У режимі дослідно-промислової експлуатації тепловиділяючі конструкції виробництва компанії "Westinghouse" (ТВЗ-W) на Південноукраїнській АЕС працюють з 2005 року.

У травні 2014 року компанія "Westinghouse" завершила цикл стендових випробувань збірок допрацьованої конструкції (ТВЗ-WR).

У вересні 2014 року Держатомурегулювання надало дозвіл на завантаження ТВЗ-WR до енергоблока № 3 Південноукраїнської АЕС, яке заплановано здійснити під час планово-попереджувального ремонту енергоблока.

Одночасне використання в реакторі АЕС ядерного палива від двох різних виробників є загальноприйнятою світовою практикою.

Нагадаємо, що Україна - не єдина держава, яка опікується проектами диверсифікації ядерного палива. Так, влітку чеська енергетична компанія СEZ розпочала переговори з Westinghousе стосовно поставок палива цієї компанії для АЕС Темелін, де як і на Південноукраїнській АЕС експлуатуються реактори типу ВВЕР-1000.