06.01.2015

Сьогодні державні підприємства у сфері управління Мінагрополітики  перебувають поза контролем щодо використання держмайна, не мають єдиної системи обліку активів та фінансових зобов'язань. Це свідомі корупційні дії, за які будуть відповідати конкретні посадовці. Відповідальність завжди матиме прізвище. Про це заявив Міністр аграрної політики та продовольства України Олексій Павленко в авторській статті інформаційному агентству «Укрінформ».

«З 471 підприємств лише 92 здійснюють господарську діяльність. Не здійснюють - 76. Ще 63 підприємства - у процедурі банкрутства, а 68 - в стані ліквідації, 149 - у реорганізації, 23 - залишилися в окупованому Криму», - повідомляється невтішна статистика щодо галузевих державних підприємств у матеріалі очільника аграрного відомства. Також у статті йдеться про такі факти як невиконання підприємствами фінансових планів або й взагалі їх відсутність, хронічну заборгованість з виплати заробітної плати, яка вже складає 10,14 млн. гривень,  порушення з оформленням правовстановлюючих документів на земельні ділянки.

За думкою Олексія Павленка, відсутність стратегії управління державним майном якраз і є благодатний грунт для зростання корупційних ризиків. Відтак, одним з пріоритетних завдань Мінагрополітики Міністр вбачає ліквідацію корупційної складової шляхом усунення передумов її виникнення. Запорукою успіху є контроль за приватизацією підприємств та незалежний аудит.

«Бачу ключовим завданням налагодження системи управління державною власністю. Ми забезпечимо збереження об'єктів державної власності, їх раціональне використання, а в перспективі - збільшимо їх капіталізацію», - підкреслив Олексій Павленко.