06.01.2015

Від початку погіршення погодних умов на території України (з 29 грудня) рятувальники ДСНС, враховуючи складність обстановки, на автошляхах, де ускладнено дорожній рух, розгорнули 57 пересувних і стаціонарних пунктів обігріву, які були забезпечені гарячим харчуванням. 97 автомобілів ДСНС України використовувались як тягачі для евакуації транспортних засобів із снігових заметів.

За цей час зі снігових заметів рятувальники вивільнили 6 тис. 827 транспортних засобів, евакуювали та надали допомогу у пунктах обігріву 15 тис. 686 особам.

Незважаючи на надзвичайно складну обстановку у південних та східних областях, чітко, злагоджено і скоординовано діяли формування ДСНС України, служб автомобільних доріг, Збройних Сил України, МВС України у Запорізькій, Одеській, Полтавській та Харківській областях.

До розчистки доріг, вивільнення транспортних засобів зі снігових переметів та надання допомоги водіям та пасажирам залучались близько 800 рятувальників та 200 од. техніки ДСНС, сили та засоби Укравтодору, Міноборони, ДАІ МВС, техніка та працівники комунальних служб (всього близько 2 тис. 900 осіб та 1 тис. 650 од. техніки).

Станом на ранок 5 січня ситуація у південно-східних регіонах України стабілізувалась, забезпечено безперебійне транспортне сполучення. Зокрема, у Одеській області відновлено рух всіх транспортних засобів на автошляхах М-16 Одеса – Кучурган, М-27 Одеса – Іллічівськ, М-14  Одеса – Мелітополь-Новоазовськ (на Таганрог).

У Миколаївській області відновлено рух всіх транспортних засобів на всіх напрямках в'їзду та виїзду в (з) міста Миколаїв.

Проте, у зв’язку з різким погіршення погодних умов (ожеледь, ожеледиця, сильний снігопад, вітер, який спричиняв утворення снігових переметів на проїзній частині), що спостерігалися протягом 27-30 грудня 2014 року наразі діють такі обмеження в русі, так заборонено рух великовагових та великогабаритних транспортних засобів на всіх напрямках в'їзду та виїзду в (з) місто Одеса.

Закрито рух для великовагових транспортних засобів по таких автодорогах:

- М-15 Одеса – Рені, від Одеси до 128 км проїзд забезпечений для легкового транспорту; від 128 км до м. Рені проїзд ускладнений; км 176 – 190, біля с. Кирнички Ізмаїльського, району проїзд ускладнений.

- Р-70 Одеса – Б.-Дністровський – Монаші – /М-15/, проїзд забезпечений для легкового транспорту від с. Барабой до м. Овідіополь проїзд забезпечений; км 12 – км 18 проїзд ускладнений для вантажного транспорту.

Станом на ранок 5 січня 2015 року продовжується обмеження на рух великовантажного автотранспорту на вище вказаних дорогах. Тривають роботи по розчищенню та розширенню проїзних частин доріг від снігу.