08.01.2015

Розмір ставки податку на нерухомість встановлюватимуть виключно місцеві громади. На цьому наголосив заступник Міністра фінансів Денис Фудашкін на брифінгу в Будинку Уряду 6 січня, де йшлося про новації в сфері оподаткування.

«Верховною Радою не встановлюються ставки оподаткування нерухомості, а встановлюється виключно верхня межа, за якою може оподатковуватися нерухомість, - наголосив Денис Фудашкін. -  Фактично Верховною Радою передано всі повноваження по встановленню ставок, в залежності від типів об’єктів, від зон розташування, від зональності, виключно в повноваження місцевих громад».

Саме місцеві громади приймають рішення: потрібен їм податок на нерухомість чи ні, яка ставка такого податку буде застосовуватися. Кошти від сплати цього податку залишатимуть в місцевих бюджетах та спрямовуватимуться на вирішення нагальних проблем: ремонт шкіл, будівництво доріг тощо.

Верховна Рада, ухваливши відповідний закон, встановила верхню межу оподаткування – 2% від мінімальної заробітної плати, або 24 гривні. Тобто місцеві громади можуть встановлювати ставку від нуля до 24 грн. Також законодавець визначив, що не підлягають оподаткуванню квартири до 60 кв.м та будинки – до 120 кв.м. Тобто оподатковуватиметься лише площа, яка перевищує цю межу, приміром, якщо квартира 65 кв.м, то податок сплачуватиметься лише за 5 кв.м. До того ж місцеві громади можуть збільшити пільгову неоподатковувану межу для об’єктів, тобто, приміром, місцева громада на сесії може прийняти рішення  про неоподаткування квартир до 70 кв.м. тощо. Оподатковується загальна площа квартири. Податок сплачується раз на рік.

Як зазначив Денис Фудашкін, середня площа всіх квартир на Україні – 56,6 кв.м. Таким чином більшість об’єктів нерухомості не буде підпадати під оподаткування.