09.01.2015

Забезпечення вільного доступу громадян та інвесторів до генеральних планів міст залишається пріоритетним питанням для служб містобудівного кадастру всіх рівнів. На цьому наголосив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко під час робочої наради в Мінрегіоні.

За його словами, публічність містобудівної документації усуває ризики корупції та сприяє розвитку територій населених пунктів.

«Потенційний інвестор із готовим проектом, наприклад його цікавить чи зведення комерційного житла, чи заводу з виробництва якось продукції, або іншим проектом, маючи вільний доступ до містобудівної документації того чи іншого населеного пункту, швидко може визначитися, де такий проект і в якому населеному пункті він зможе реалізувати. Адже генплан демонструє, де рекреаційні, де сельбищні, а де виробничі зони. А громада, теж маючи вільний доступ до такого документу, зможе легко проконтролювати відповідність містобудівній документації дії місцевої влади та інвестора», - сказав Геннадій Зубко.

Він наголосив, що в  2015 році органи влади на місцях повинні в повному обсязі забезпечити доступ до генпланів населених пунктів. Віце-прем’єр-міністр доручив управлінню містобудування, архітектури та планування територій Мінрегіону надавати органам влади на місцях консультаційну, методичну допомогу та здійснювати постійний моніторинг щодо забезпечення вільного доступу до генпланів.

В управлінні навели дані моніторингу щодо забезпечення доступу до містобудівної документації в мережі Інтернет, які свідчать, що за підсумком 2014 року на веб-сайтах розміщено 169 генеральних планів міст, що складає 40% від наявних генеральних планів. Також у вільному доступі - 94 генеральні плани селищ міського типу та 1181 генплан сільських населених пунктів.

Також на сьогодні забезпечено вільний доступ до 132 детальних планів територій, 17 планів зонування територій, 7 схем планування територій областей, 21 схеми планування територій районів та 53 одиниць іншої містобудівної документації.

Місцеві органи влади також забезпечили публікацію 3372 одиниць містобудівної документації в місцевій друкованій пресі.

Нагадаємо, в минулому році Уряд прийняв рішення щодо забезпечення вільного доступу громадськості до містобудівної документації, в тому числі в електронній формі.