10.01.2015

“Що швидше Росія піде з України, то швидше Україна відновить контроль над Донецьком і Луганськом, почне відновлювати інфраструктуру і здійснить всім виплати, що їм належать”, - підкреслив Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк у четвер, 8 січня, виступаючи в Німецькому товаристві зовнішньої політики в рамках офіційного візиту до Берліна.

Він наголосив, що влада робить усе можливе, аби уникнути гуманітарної катастрофи на Сході України: “Ті, хто живуть на Сході України, стали заручниками очолюваних Росією терористів”.

За словами Глави Уряду, загальна кількість людей, які проживали на територіях, що тимчасово перебувають під контролем очолюваних Росією терористів, – 1,2 млн. і 850 тисяч із них уже зареєструвалися як тимчасово переміщені особи на інших територіях України: “Ми виплачуємо їм пенсії, зарплати й виплати”.

Уряд не може доставити на тимчасово контрольовані терористами території гуманітарну допомогу: “Єдиний раз нам вдалося доставити гуманітарну допомогу минулого тижня для людей із особливими потребами та дітей в Донецьку й Луганську”.

“Що швидше Росія піде з України, то швидше Україна відновить контроль на Донецьком і Луганськом, почне відновлювати інфраструктуру і здійснить всім виплати, що їм належать”, - наголосив Арсеній Яценюк.