10.01.2015

Міністерством внутрішніх справ викрито групу осіб, які спільно з працівниками однієї з банківських установ створили і придбали ряд фіктивних підприємств, що використовували як «прокладки» в злочинній схемі розкрадання бюджетних коштів.

Як повідомили в Департаменті державної служби боротьби з економічною злочинністю МВС України, спеціалізацією даного «конвертаційного центру» було «обслуговування» підприємств агропромислового комплексу держави. Реквізити фіктивних фірм правопорушники використовували для конвертації безготівкових коштів у готівку, за яку купували зерно та «перепродували» його крупним торговцям (зернотрейдерам).

З використанням злочинної схеми в тіньовий обіг виводилися безготівкові кошти банку та підприємств реального сектору економіки, що призвело до ненадходження податків до бюджету та неплатоспроможності банківської установи.

У рамках кримінального провадження за ознаками правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 209 (Легалізація (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом) та ч. 2 ст. 205 (Фіктивне підприємництво) КК України, борцями з економічною злочинністю спільно з Головним слідчим управлінням МВС в офісних приміщеннях «конвертаційного центру» та зернотрейдерів Києва, Вінниці й Одеси проведено понад два десятки обшуків. Вилучено комп’ютерну техніку, фінансово-господарську документацію, печатки. На 25 рахунків підприємств накладено арешт.

Наразі розслідування триває. Установлюються всі фігуранти злочинних оборудок та збитки, завдані державі. Перевіряється також інформація про використання «конверта» у фінансуванні терористичної діяльності в Одесі та в східних областях нашої держави.