17.01.2015

Через АЧС на Сумщині відстрілюють диких кабанів. Так, на території Середино-Будського, Шосткинського та Ямпільського районів проводиться депопуляція диких тварин. Тут діє 12 постійних бригад з відстрілу дикого кабана. Наразі вже здійснено 89 виїздів під час яких відстріляно 58 голів.

14 грудня 2014 року в Середино-Будському районі, на території національного природного парку «Деснянсько-Старогутський», за 1,5 кілометра від державного кордону з Російською Федерацією та 4 кілометри від села Стара Гута єгері знайшли труп дикого кабана. При зовнішньому огляді порушень цілісності шкіряного покрову на виявлено. Лабораторні дослідження підтвердили діагноз – африканська чума свиней.

Під час засідання Державної надзвичайної проти епізодичної комісії при Сумській обласній державній адміністрації, що відбулося 16 грудня минулого року, було прийняло рішення про радикальні методи боротьби зі збудником хвороби – депопуляцію дикого кабана на території Середино-Будського, Шосткинського та Ямпільського районів. Наразі тут організовано 12 постійно діючих бригад, що проводять депопуляцію диких тварині.

Загалом у період з 19 грудня по 12 січня бригади  провели 89 виїздів під час яких  впольовано 58 вепрів.

Боротьба з небезпечною хворобою триває.