17.01.2015

Зараз Україні доводиться виборювати свою незалежність в непростих умовах проведення антитерористичної операції. В такий момент співпраця з НАТО як ніколи набуває актуальності, особливо в контексті реалізації спільних проектів у оборонно-технічній сфері. Про це йшлося під час XX засідання спільної робочої групи Україна – НАТО, яка відбулася в Державному концерні «Укроборонпром».

Були розглянуті питання щодо надання допомоги у протезуванні учасників антитерористичної операції, які втратили кінцівки, у реформуванні системи логістики і стандартизації оборонного відомства через Трастові фонди НАТО в Україні, а також удосконалення можливостей системи управління та зв’язку Збройних Сил України. Передбачається, що поточного року на рахунки цих фондів надійдуть десятки мільйонів доларів, які будуть спрямовані на розвиток вітчизняного війська та зміцнення системи захисту та оборони країни.

Заступник Генерального секретаря НАТО з питань оборонних інвестицій Патрік Оруа зазначив, що його візит не лише демонструє підтримку України з боку Альянсу, а й дозволяє вирішити питання оборонно-технічного співробітництва. Він запевнив, що українською проблемою переймаються не лише в штаб-квартирі НАТО, а й у кожній з двадцяти восьми країн-членів Альянсу.

«Під час засідання ми обговорили подальші шляхи розвитку партнерства між Україною та Альянсом для того, аби ваша країна ефективніше протистояла викликам та загрозам. Зокрема, йдеться про запровадження у секторі безпеки та оборони України стандартів НАТО, що дасть можливість Збройним Силам бути оперативно сумісними з аналогічними структурами країн-членів Альянсу та ефективніше брати участь у спільних операціях», – зазначив Патрік Оруа.

Зараз основне завдання ДК «Укроборонпром» полягає у забезпеченні Збройних Сил України сучасними зразками озброєння та військової техніки та перевід виробництва підприємств ОПК на міжнародні стандарти.

У межах реалізації концепції НАТО «Розумна оборона» підприємства «Укроборонпрому» беруть участь у проекті «Захист портів», до якого Україна приєдналася минулого року. За результатами презентації вітчизняних розробок розглядається можливість участі гідроакустичного обладнання вітчизняного виробництва в навчанні, яке відбудеться восени 2015 року на військово-морській базі в Лісабоні.

«У мене немає сумніву, що спільними з Альянсом зусиллями вдасться зміцнити обороноздатність нашої країни», – підсумував директор Державного концерну «Укроборонпром» Роман Романов.