17.01.2015

Разом з Єврокомісією Україні необхідно адаптувати національне законодавство з європейським. Це є передумовою для початку торгівлі тими продуктами, які наразі Україна ще не експортує. Мінагрополітики здійснило перші кроки з розробки рамкових актів законодавства, які встановлюють вимоги до безпечності харчових продуктів у відповідності із стандартами ЄС.

Про це Міністр аграрної політики та продовольства Олексій Павленко повідомив під час зустрічі з головою Петером Балашем та представниками групи підтримки України при Європейській Комісії.

Міністр наголосив, що в рамках підготовчих заходів з реалізації Угоди про асоціацію Урядом схвалено плани імплементації актів ЄС у сфері виноробства та ГМО. Також підготовлено проект наказу Мінагрополітики «Про затвердження Плану заходів з наближення законодавства України до права ЄС в агропромисловому комплексі».

«Разом з учасниками Європейської групи підтримки було започатковано формування восьми робочих груп. Їх головною діяльністю є розробка єдиної комплексної стратегії розвитку аграрного господарства і сільських територій в Україні на п’ять років. Робочі групи удосконалюють законодавство, а також розглядаються питання інфраструктури, логістики, аграрних інновацій, імпорту та експорту продукції галузі, державної підтримки та оподаткування», - зауважив Олексій Павленко.

Крім того, заступник Міністра аграрної політики та продовольства з питань європейської інтеграції Владислава Рутицька зазначила, що Міністерство і надалі розраховує на ефективну співпрацю та надання з боку ЄС технічної підтримки для забезпечення ефективної імплементації Угоди про асоціацію та реформування аграрного сектору.

Петер Балаш виразив підтримку ініціативи розробки комплексної стратегії з розвитку агропромислового комплексу.