17.01.2015

Продовжуються роботи з локалізації та ліквідації групового захворювання на гостру кишкову інфекцію (ГКІ) серед мешканців мікрорайону Бортничі у місті Києві.

Станом на вечір 15 січня 2015 року за медичною допомогою звернулось 128 осіб, з них 104 дитини, у яких виявлено гостру кишкову інфекцію.

Після надання медичної допомоги виписано з лікувальних закладів та передано під нагляд дільничних лікарів за місцем проживання 24 особи, у т.ч. 20 дітей.

З метою недопущення формування стійких хронічних випадків інфекційних захворювань працівниками санепідслужби в ході обстеження вогнищ ГКІ всім контактним особам було рекомендовано при появі перших клінічних ознак хвороби негайно звертатись за медичною допомогою. Як результат, за останні 2 доби, більше 20 мешканців мікрорайону Верхні Бортничі звернулось до лікувальних закладів. У вогнищах ГКІ продовжується проведення медичного нагляду за 212 контактними особами.

Держсанепідслужбою України надано пропозиції до Постійної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) щодо проведення додаткових протиепідемічних заходів, зокрема вакцинації проти вірусного гепатиту А особам з груп ризику, а також щодо вирішення питання забезпечення осередків захворювань дезінфікуючими засобами.

Завдяки своєчасному припиненню функціонування свердловини усунено ризики одночасного інфікування близько 8 тисяч осіб.

Ситуація знаходиться на контролі Державної санітарно-епідеміологічної служби України та Київської міської державної адміністрації.

Роботи з локалізації та ліквідації спалаху продовжуються.