17.01.2015

15 січня у Києві Міністр оборони Степан Полторак провів зустріч із Надзвичайним і Повноважним Послом Федеративної Республіки Німеччини в Україні Крістофом Вайлем.

На початку зустрічі Міністр оборони подякував німецькій стороні за підтримку України у непростий час, зокрема щодо ведення постійного та дієвого контакту між країнами, та наголосив на важливості ролі Німеччини у врегулюванні кризи в Україні.

У цьому контексті Міністр оборони висловив вдячність керівництву Федеративної Республіки Німеччини за надану Україні фінансову допомогу, що є важливим фактором для відновлення України, а також за допомогу у лікуванні та реабілітації в лікувальних закладах Німеччини постраждалих українських громадян.

У рамках зустрічі глава вітчизняного оборонного відомства також поінформував німецького дипломата про перебіг антитерористичної операції на території Донецької та Луганської областей, а також про заходи, які вживаються керівництвом держави та оборонного відомства з метою мирного врегулювання конфлікту на Донбасі.

Сторони обговорили питання оборонного огляду в Україні, проведення у 2015 році чергової хвилі часткової мобілізації, а також актуальні питання українсько-німецького співробітництва в оборонній сфері.

«Міністерство оборони України готове продовжувати виконувати усі взяті на себе зобов’язання, та співпрацювати з оборонними відомствами держав-партнерів, відповідно до попередніх домовленостей, зокрема в сфері оборони», - зазначив генерал-полковник Степан Полторак і додав, що незважаючи на сучасні надзвичайно складні умови, необхідно докласти всіх можливих зусиль щодо збереження існуючого формату співробітництва.

«Федеративна Республіка Німеччина залишається для нас стратегічним та ключовим партнером в сфері оборонного співробітництва. У складних умовах сьогодення ми розраховуємо на її подальшу допомогу і підтримку», - підкреслив Міністр оборони України.