18.01.2015

У комітетах Верховної Ради відбулося 26 засідань, на яких розглянуто 59 питань (щодо яких комітети визначені головними), в тому числі 1 законопроект за поданням Президента України (р. № 1776), «Про внесення змін до Конституції України (щодо недоторканності народних депутатів України та суддів)», визначений як невідкладний, 7 - за поданням Кабінету Міністрів, у тому числі 5 законопроектів у другому читанні.

У засіданнях комітетів взяли участь 22 уповноважені посадові особи центральних органів виконавчої влади, зокрема: 1 перший заступник міністра та 10 заступників міністрів, 4 керівники центральних органів виконавчої влади, 3 перших заступників та 4 заступники керівників центральних органів виконавчої влади.

За результатами розгляду поданого Президентом України проекту Закону «Про внесення змін до Конституції України (щодо недоторканності народних депутатів України та суддів)» (реєстр. № 1776) вирішено включити його до порядку денного першої сесії Верховної Ради України восьмого скликання.

За результатами розгляду 2 урядових законопроектів у першому читанні в головному комітеті вирішено рекомендувати Верховній Раді:

- прийняти за основу, р. № 1547, «Про внесення змін до Закону України «Про організацію оборонного планування» (Комітет з питань національної безпеки та оборони);

- прийняти у цілому, р. № 1535, «Про внесення зміни до статті 9 Закону України «Про оборону України» (Комітет з питань національної безпеки та оборони).

Урядові законопроекти, які розглядалися у другому читанні (р.р. №№ 0915, 0908, 0922, 1580), рекомендовано прийняти у другому читанні та в цілому, а по законопроекту «Про особливий період у паливно-енергетичному комплексі» (р. № 0930) вирішено створити робочу групу для підготовки його до другого читання.

З 7 урядових законопроектів 6 представлені за дорученням доповідачів, визначених Урядом, іншими уповноваженими посадовими особами профільного міністерства або відомства, 1 - розглядався за участю посадових осіб непрофільного відомства.

Крім того, Комітет з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства провів засідання «круглого столу» на тему: «Про обговорення основних напрямів законотворчої роботи з галузевими професійними об’єднаннями».

Також у Комітеті з питань охорони здоров’я відбулися слухання на тему: «Про реформу охорони здоров’я в Україні» за участю Міністра охорони здоров’я О. Квіташвілі, першого заступника Міністра охорони здоров’я О. Павленко та заступника Міністра охорони здоров’я Н. Лісневської.