20.01.2015

19 січня в рамках робочого візиту до України Прем'єр-міністра Республіки Польща Еви Копач відбулась зустріч Міністра молоді та спорту України Ігоря Жданова з Міністром національної освіти Республіки Польща Йоанною Клюзік-Ростковською.

Під час зустрічі Міністрами було підписано Декларацію про наміри між Кабінетом Міністрів України та Урядом Республіки Польща про заснування Українсько-польської Ради обміну молоддю.

Дана Декларація свідчить про зацікавленості України та Польщі в розробці механізму реалізації молодіжних українсько-польських обмінів. Декларацією передбачається спільна робота Міністерства молоді та спорту України та Міністерства національної освіти Республіки Польща у співпраці з Міністерствами закордонних справ та Міністерствами фінансів обох держав над підготовкою міжнародного договору про заснування Українсько-польської Ради обміну молоддю та завершення усіх необхідних процедур для набрання ним чинності у 2015/2016 навчальному році.

На думку Міністра молоді та спорту України Ігоря Жданова, укладання Декларації сприятиме поглибленню контактів між представниками молоді двох країн, розвитку дружніх зв’язків між громадськістю, особливо молоддю, України та Польщі, а також сприятиме інтеграції нашої держави до європейського співтовариства.

Зі свого боку Міністр національної освіти Республіки Польща Йоанна Клюзік-Ростковська відзначила готовність польської сторони надавати широке сприяння в розробці ефективної молодіжної політики України та здійсненню українсько-польських молодіжних обмінів.

Сторони домовились, що наступним кроком в розробці механізму реалізації молодіжних обмінів стане двостороння зустріч експертів з України і Польщі, які визначать конкретні умови та необхідні заходи щодо налагодження українсько-польських молодіжних обмінів.

Ігор Жданов також відзначив, що зважаючи на стратегічний характер співробітництва України з Польщею, добросусідські відносини народів обох країн, територіальну та культурну близькість України та Польщі, важливу роль та допомогу Польщі в питанні європейської інтеграції України, Міністерство молоді та спорту зацікавлене в поглибленні співпраці в молодіжному напрямку, зокрема, інтенсифікації українсько-польських молодіжних обмінів, обміну досвідом з польськими колегами в питанні європейської інтеграції та наближенні молодіжної політики України до європейських норм та стандартів.

Користуючись нагодою, Ігор Жданов також подякував Уряду Польщі за всебічну підтримку України на міжнародній арені в такий складний для нашої країни час. В тому числі за підтримку Варшавою Києва в ситуації військової агресії Росії проти України та надання фінансової і гуманітарної допомоги для покращення ситуації на Сході України.

З текстом Декларації українською та польською мовами можна ознайомитись тут.