20.01.2015

Державна регуляторна служби України націлена створити «фільтри» на шляху регуляцій, що генеруються державними органами.

Україна та Польща зацікавлені у поглибленні співпраці, у тому числі, стосовно дерегуляції та спрощення умов ведення бізнесу. Про це йшлося на зустрічі, що проходила 19 січня в Міністерстві економічного розвитку і торгівлі України.

Участь у зустрічі взяли: заступник Міністра економічного розвитку та торгівлі України Ігор Веремій, Голова Державної регуляторної служби Ксенія Ляпіна, заступник Міністра економіки Польщі Маріуш Халадий, керівник департаменту поліпшення економічного регулювання Міністерства економіки Польща у Києві Себастіан Мадей.

У ході розмови сторони торкнулися низки питань, що становлять взаємний інтерес, зокрема:

- виключення впровадження зайвих адміністративних навантажень на підприємців шляхом оцінки наслідків регуляції («ex-ante» та «ex-post») та консультації з громадськістю (вивчення громадської думки);

- вдосконалення законодавства, значущого для ведення підприємницької діяльності, шляхом впровадження законодавчих ініціатив дерегуляційного (спрощувального) характеру та електронізації адміністративних послуг.

Ксенія Ляпіна зазначила, що робота Державної регуляторної служби, зокрема, націлена на впровадження процедур, які б допомогли фільтрувати регуляції державних органів і зменшувати кількість регуляторних актів.

Сторони домовилися про подальшу співпрацю та розроблення методології оцінки дерегуляції регуляторного середовища в Україні із запозиченням досвіду польських колег, які зараз займаються розробкою такої методології.

«Це важливо, адже в Україні розроблена лише методологія оцінки впливу конкретних регуляторних актів на бізнес-середовище. На жаль, спроби більш масштабного дерегулювання фактично не мають подальшої цифрової оцінки якого ж результату вдалося досягнути. З польськими колегами ми й будемо працювати над розробкою такої методики», – підкреслила Голова Державної регуляторної служби Ксенія Ляпіна.