20.01.2015

У понеділок, 19 січня, в Києві розпочалися українсько-польські міжурядові консультації під головуванням Прем'єр-міністра України Арсенія Яценюка та Голови Ради Міністрів Польщі Еви Копач. Консультації розпочалися після переговорів із Головою Ради Міністрів Польщі у вузькому колі.

Перед початком консультацій Глава Уряду України зазначив, що «відбувається подія високого політичного масштабу»: «Уперше в наших двосторонніх стосунках фактично відбувається спільне засідання значної частини урядовців із Польщі як нашої дружньої, братньої країни, та Уряду України».

Арсеній Яценюк повідомив, що на порядку консультацій є кілька питань, ключове з яких - питання міжнародної безпеки і російської військової агресії проти України.

Буде обговорено також економічний блок питань, зокрема щодо співпраці в енергетичній сфері.

Окрім того, за словами Арсенія Яценюка, підійматиметься питання гуманітарної співпраці. Прем'єр-міністр України висловив вдячність польському Уряду за гуманітарну допомогу, яку Україна вже отримала.

Ще одне питання – посилення співпраці щодо малого прикордонного руху: «Він у нас працює, його треба посилювати й дати можливість більшій кількості наших громадян скористатися цими преференціями».

«Ми дружні і братні країни, і той рівень підтримки, який є в Європейському Союзі, напряму залежить від стійкої і відкритої позиції наших польських друзів, яку ми дуже цінуємо», - наголосив Арсеній Яценюк.