20.01.2015

Продовжується руйнування залізничної інфраструктури від незаконних втручань, диверсійних актів та бойових дій на Сході України.

Так, на станції Донецьк з 15 по 18 січня у результаті бойових дій підірвано колію та стрілочний перевід, пошкоджено шість залізобетонних шпал біля сигнального світлофора. Постраждали будівлі станції Донецьк, зокрема приміщення дорожньої експедиції та дах конкорсу приміського вокзалу.

На станції Кондрашівська-Нова Донецької залізниці під час бойових дій та нічних артилерійських обстрілів 15 – 16 січня були зруйновані: приміщення пасажирського вокзалу, перон уздовж першої колії, а також перша, четверта та тупикова колії. Постраждав пожежний поїзд та місце його дислокації.

Також 15 січня після закінчення інтенсивного артобстрілу станції Оленівка, надійшло повідомлення про пошкодження контактної мережі та рейок на парній та непарній коліях перегону Оленівка – Південнодонбаська. Пошкоджено покрівлю  поста станції Оленівка.

16 січня на перегоні Скотувата – Ясинувата озброєними людьми зупинено вантажний поїзд у складі 55-ти вагонів, завантажених залізорудним концентратом. Після догляду поїзда за вимогою озброєних людей припинено рух поїздів на перегоні  Скотувата – Ясинувата у темний час доби.

Того ж дня на приймально-відправній колії станції Шебелинка Південної залізниці диверсанти підірвали цистерну з бензином, що належить Білоруській залізниці. Після вибуху сталося загоряння вагону. Для ліквідації пожежі були задіяні пожежний поїзд станцій Основа та інші пожежні підрозділи. Пожежники локалізували загоряння о 23:25 та повністю загасили пожежу о 24:00. При огляді в нижній торцевій частині котла цистерни (над рамою) виявлена пробоїна розміром приблизно 500 мм. Загиблих та постраждалих немає. Через подію були затримані на час до 2 год. 30 хв. пасажирський поїзд №10  Костянтинівка-Москва та чотири вантажні.