21.01.2015

З початку 2015 року зареєстровано спалахи інфекційних хвороб в 5 регіонах країни.

До інфекційного відділення Тернопільської міської дитячої клінічної лікарні станом на 20 січня з гострою кишковою інфекцією середньої важкості госпіталізовано 9 вихованців ДНЗ № 38 м. Тернопіль. Ще одна дитина перебуває на амбулаторному лікуванні з легким перебігом хвороби. Держсанепідслужбою оперативно організовано епідеміологічне розслідування, в результаті якого при обстеженні дошкільного навчального закладу було встановлено низку порушень санітарного законодавства, що призвели до виникнення спалаху. Обстежено 88 контактних із захворілими в закладі та домашніх осередках. Тривають лабораторні дослідження зразків харчових продуктів, готових страв, води, вогнищевих змивів, за результатами яких буде встановлено джерело та фактори передачі збудника інфекції. Ризики одночасного інфікування мали ще 180 дітей, які відвідували цей заклад.

В інфекційне відділення № 1 міської лікарні № 4 м. Маріуполя 19.01.2015 р. було госпіталізовано 5 дітей, які відвідували першу ясельну групу Комунального дитячого учбового закладу № 7 міського управління освіти м. Маріуполя з діагнозом гострий гастроентерит. За результатами лабораторних досліджень було підтверджено ротавірусну інфекцію у 4 дітей. У результаті епідрозслідування встановлено чисельні порушення санітарного законодавства, що зумовили виникнення спалаху. Зазначений заклад відвідувало ще 48 дітей, які мали ризик одночасного інфікування. За контактними із захворілими встановлено медичне спостереження. Вжито заходів, спрямованих на недопущення поширення інфекції.

До Драбівської центральної районної лікарні Черкаської області 20.01.2015 р. було госпіталізовано 11 осіб з гострим гастроентеритом, які були  на поминальному обіді, організованому в приватній садибі у с. Свічківка, Драбівського району. Держсанепідслужбою оперативно організовано епідрозслідування для з’ясування причин та умов, що сприяли виникненню спалаху, а також проведено протиепідемічні заходи, спрямовані на його локалізацію та ліквідацію. Здійснюється медичне спостереження за 28 особами, серед яких 11 хворих, 12 контактних та 5 декретованих осіб.

Серед мешканців с. Южне Ічнянського району Чернігівської області зареєстровано спалах вірусного гепатиту А у побуті. Захворіло шестеро осіб, троє з яких було виявлено активно в процесі епідрозслідування при обстеженні осередку. Визначено 44 контактних особи, за якими встановлено медичне спостереження. Тривають лабораторні дослідження для встановлення причин виникнення спалаху та здійснюються протиепідемічні заходи, спрямовані на упередження поширення інфекції.

У місті Києві продовжуються роботи з локалізації та ліквідації спалаху гострих кишкових інфекцій серед мешканців мікрорайону Бортничі.

Станом на  20 січня за медичною допомогою звернулось 144 особи, з них 114 дітей.

Всім захворілим надається необхідна медична допомога.

За результатами досліджень, проведених ДЗ «Український центр з контролю та моніторингу МОЗ України», у 11 хворих підтверджено ротавірусну інфекцію.

Лабораторні дослідження та протиепідемічні заходи  тривають.