21.01.2015

Місія Європейського Союзу, Організації Об’єднаних Націй та Світового банку завершує роботу над проведенням оцінки шляхів відновлення та розбудови миру в Україні. У третій декаді лютого місія готова буде представити документ з рекомендаціями Уряду України. Про це сьогодні йшла мова під час зустрічі Віце-прем’єр-міністра – Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадія Зубка з представниками місії.

Віце-прем’єр-міністр зазначив, що оцінка шляхів відновлення та розбудови миру, проведена місією, стане частиною Плану відновлення країни на 2015-2017 роки, підготовка якого ведеться.

Геннадій Зубко підкреслив, що першочергово необхідно відновити інфраструктуру та системи життєзабезпечення населених пунктів, які зазнали руйнувань внаслідок дій бойовиків. Він також наголосив на важливості створення умов для повернення людей, які вимушено покинули свої домівки на Сході України. Крім того, за словами Віце-прем’єр-міністра, гострим залишається питання працевлаштування переміщених осіб.

«Це питання таке ж важливе, як і відновлення населених пунктів Сходу України. Адже сьогодні багато внутрішньо переміщених осіб не працевлаштовані. Області, які їх прийняли і надають всебічну допомогу, не в змозі всіх забезпечити робочим місцем. Це проблема і її потрібно вирішувати з допомогою інвесторів, які готові реалізовувати свої проекти в Україні і створювати нові робочі місця», - сказав Геннадій Зубко.

Сторони окреслили кроки подальшої співпраці та запланували провести наступну зустріч для координації своєї роботи наприкінці поточного тижня.

Довідково

На підставі запитів Уряду України про надання допомоги в оцінці та плануванні обсягів відновлення населених пунктів Сходу України та в рамках Спільної декларації 2008 року щодо посткризового оцінювання і планування відновлення,спільними зусиллями Європейського Союзу, Організації Об’єднаних Націй та Світового банку під керівництвом та за участі Уряду України було проведено оцінку шляхів відновлення та розбудови миру в Україні (ОВРМ). Зазначена оцінка проводилась згідно з методикою Оцінки постконфліктних потреб (ОПКП) у два етапи: спочатку проводилась оперативна оцінка, спрямована на визначення нагальних потреб у відновленні та розбудові миру в уражених конфліктом зонах, що знаходяться під контролем Уряду, а згодом буде проведено більш повну оцінку постконфліктних потреб, пов’язаних з урегулюванням поточної кризи.