21.01.2015

Виконуючий обов'язки голови департаменту агропромислового розвитку Донецької облдержадміністрації Олександр Дзигім виступив із доповіддю на селекторній раді Міністерства аграрної політики та продовольства України.

Зокрема, погодні умови на територіях, підконтрольних Україні, є сприятливими для аграріїв. Так, завдяки погодним умовам та вчасно проведеним посівним роботам, Донецька область має одні із найкращих показників сходів озимої пшениці. У хорошому стані знаходяться 37% озимих, у задовільному — 44%, і лише 17% - слабкі сходження.

На територіях, які знаходяться під контролем України, працюють всі хлібопекарські та борошномельні підприємства.

Олександр Дзигім повідомив про труднощі, пов'язані із кредитуванням сільськогосподарських підприємств області, а також про проблеми щодо забезпечення добривами – через припинення роботи заводу “Стірол”, що знаходиться у тимчасово окупованому Донецьку.

Перший заступник міністра Ярослав Краснопольский зазначив, що Міністерство шукає шляхи забезпечення підприємств галузі кредитами. Зокрема, розглядається можливість надання пільгових ставок на добрива.

Нагадаємо, Міністр аграрної політики та продовольства України провів селекторну нараду із головами департаментів агропромислового розвитку регіонів.