21.01.2015

Міністр аграрної політики та продовольства України Олексій Павленко провів селекторну нараду із головами департаментів агропромислового розвитку регіонів.

Олексій Павленко повідомив про проведення перемовин із учасниками ринку — виробниками, трейдерами, асоціаціями з метою врахування позицій всіх сторін щодо реалізації харчової безпеки.

З метою забезпечення стабільної ситуації на продовольчому ринку, заступник міністра Володимир Лапа звернувся до представників регіонів із проханням проводити постійний моніторинг цін на хліб та наявну кількість борошна.

На нараді були заслухані доповіді представників восьми регіонів країни. Ключові питання – забезпечення регіонів продовольчою пшеницею, ситуація на ринку хлібу та стан озимих посівів.

Так, у деяких регіонах через погодні умови озимі знаходяться у складному стані, зокрема, у Одеській області, де 42% слабких та зріджених сходів озимих. Водночас задовільні показники сходу озимих – в Київській, Донецькій, Рівненській та Хмельницькій областях.

У цілому з огляду на високий врожай минулого року Україна може розраховувати на стабільну ситуацію на продовольчому ринку та високий експортний потенціал.