21.01.2015

Більше 340 млн. грн. в якості державного співфінансування вже цього року може бути спрямовано на реалізацію механізмів підтримки із заміщення газу. Про це повідомив Голова Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження Сергій Савчук на нараді з питань реалізації механізмів державної підтримки у сфері енергоефективності з використанням механізму надання часткового відшкодування за кредитами на придбання негазових котлів населенням, а також енергоефективного обладнання та матеріалів для населення та ОСББ.

«Це кошти, надані Європейським Союзом у рамках фінансування реалізації Енергетичної стратегії України. За умови залучення коштів від банківських установ, загальний обсяг інвестицій в енергоефективність житлового сектору може досягти до 1,9 млрд. грн.», - повідомив Голова Держенергоефективності Сергій Савчук. Він також додав, що механізми державної підтримки населення, які стимулюватимуть скорочення споживання газу будуть ефективнішими за умови співпраці Агентства з провідними державними банками.

«Потенціал залучення приватних коштів на 2015 рік лише за механізмом заміни котлів для населення становить 245 млн. грн., за механізмом придбання енергоефективного обладнання та матеріалів для індивідуальних будинків – 948 млн. грн., за механізмом для ОСББ – 320 млн. грн.», - наголосив Сергій Савчук.

Під час зустрічі позитивним досвідом кредитування програм з енергоефективності поділився Микола Ільїнов, заступник директора департаменту роздрібного банкінгу ПАТ АБ «Укргазбанк», який повідомив про можливість виділення банком додаткових кредитних коштів на реалізацію енергоефективних заходів в ОСББ.

У ході зустрічі було вирішено підготувати пропозиції щодо фінансового та організаційного забезпечення реалізації механізмів державної підтримки підвищення енергоефективності у 2015 році та наступних 10 років, для їх подальшої популяризації та залучення додаткових фінансових ресурсів.