22.01.2015

Залізничники розпочали відновлювальні роботи на перегоні, де учора стався вибух та зійшли з рейок вантажні вагони. Щоб укластися у стислі терміни, працюватимуть цілодобово – вночі використовуватимуть штучне освітлення. На місце аварії виїхали 2 відновлювальні поїзди, а також 5 одиниць важкої бульдозерної техніки. 25 п’ять вагонів, що вціліли після сходу, були відправлені до станції Комиш-Зоря, ще 30 – залишаються на місті аварії та не підлягають відновленню.

Ремонтні роботи здійснюватимуться у три етапи. Спочатку буде очищено колію від пошкодженого рухомого складу, потім залізничники проведуть відновлювальні колійні роботи та розпочнуть відбудову мостового переходу.

У результаті диверсії пошкоджено двоколійну ділянку колії довжиною близько 500 метрів. Також постраждав 15-ти метровий двоколійний мостовий перехід, зокрема частково пошкоджена опорна споруда, одна з балок залізобетонної прогонової будови та плити перекриття.

Загалом за час проведення АТО на Донецькій залізниці (йдеться про територію, яку контролюють як органи державної влади України, так і незаконні збройні формування) було зафіксовано 328 випадків пошкодження залізничної колії. Поки що залізничники не мають можливості відновити колію у 60 місцях.

«Це цифри досить приблизні, адже точну інформацію з об’єктивних причин отримати складно. Багато ділянок залишаються замінованими, навколо них стоять блокпости й залізничники не мають доступу до них», – розповів в інтерв’ю галузевій газеті «Магістраль» начальник відділу поточного утримання департаменту колії Укрзалізниці Володимир Чемеринський.

Унаслідок бойових дій у Донецькій і Луганській областях орієнтовно постраждали до 1,5 тис. об’єктів транспортної інфраструктури, для відновлення яких, за попередніми підрахунками, необхідно понад 850 млн. грн., з них лише 414 об’єктів розташовані на контрольованій території, причому 242 приведені до робочого стану, а інші планується відновити у 2015 р.

Найбільша кількість пошкоджень у колійному господарстві: 379 випадків (верхньої будови колії — 324, адміністративних і технологічних будівель — 50, колійних машин — 5). Значні втрати змушені констатувати локомотивники, зв’язківці, енергетики та будівельники. У кожному зі структурних підрозділів від 140 до майже 350 об’єктів, які потребують ремонту різного ступеню. Дещо менші масштаби руйнування у інших господарствах (вагонному — 55, пасажирських перевезень далекого сполучення — 22, інженерних споруд — 22, комерційної роботи — 17 та приміських пасажирських перевезень — 4).

Керівництво галузі контролює хід відновлення залізничної інфраструктури і пошкоджених споруд. За оцінками фахівців, вартість усунення вказаних пошкоджень, з урахуванням виконаних робіт, перевищує 10,5 млн. грн., причому залізничники виконують їх за власні кошти – за рахунок експлуатаційних витрат, тобто коштів, які були закладені на поточне утримання колії.

Довідково

У 2014 р. у зв’язку з бойовими діями на Сході України було зруйновано 22 штучні споруди, з них на Донецькій — 19, Південній — 2, Придніпровській — 1. Тимчасово відновлено 14 мостів. За приблизними оцінками, загальна вартість відновлення об’єктів становитиме майже 300 млн. грн.

Нагадаємо, що раніше залізничники відбудували міст через річку Сіверський Донець (422-й км перегону Ямпіль-Сіверськ) – завершили роботи з відновлення парної колії мосту за схемою із застосуванням металевого «пакета». Найскладніші роботи — підсилення металевої прогонової будови — виконані на одноколійному металевому мосту (26-й км перегону ім. Кожушко-Шпичкине). Міст відновлено за тимчасовою схемою, що дозволяє поїздам курсувати зі швидкістю 25 км/год.

Відновлено рух на ще одому важливому стратегічному об’єкті: двоколійний міст на 1036-му км перегону Слов’янськ-Шпичкине, проте капітальний ремонт виконуватиметься у плановому порядку.