22.01.2015

У Мінекономрозвитку відбулася зустріч із нагоди ініціатив Міністерства щодо продовження реформування системи держзакупівель, під час якої литовські експерти поділилися своїм досвідом у цій сфері. Нарада пройшла за участю заступника Міністра економічного розвитку і торгівлі України – керівника апарату Романа Качура й заступника Міністра економіки Литовської Республіки Раси Норейкєнє.

Відкриваючи захід, заступник Міністра подякував литовській стороні за готовність поділитися досвідом стосовно реформування системи державних закупівель, адже ця сфера є важливою складовою економіки України й має неабиякий вплив на бізнес-середовище.

Роман Качур також наголосив, що попри ті важливі кроки, які вже було зроблено (зокрема у квітні 2014 року прийнято Закон України «Про здійснення державних закупівель», завдяки якому кількість закупівель в одного учасника (переговорних процедур) скоротилась із 55% до 15%), Уряд продовжуватиме вдосконалювати процедуру держзакупівель.

«Минулого тижня ми планували розглянути зміни до Закону про держзакупівлі в Парламенті, проте побачили, що немає достатньої кількості підтримки серед депутатів, і відклали його розгляд, гадаю, на кілька тижнів», - зазначив він.

Роман Качур додав, що при розробці законодавчих документів у сфері держзакупівель Уряд намагається керуватися нормами Європейського законодавства.

Своєю чергою, Раса Норейкєнє зауважила, що Литві вдалося зробити вагомий прорив у сфері здійснення держзакупівель, і задля реалізації успішних реформ в Україні литовський Уряд готовий поділитися своїм досвідом.

«Маємо хороші досягнення в цій галузі, - я це говорю не як представник Литовської влади, а словами Європейського Союзу, - тепер у нас система держзакупівель доволі прогресивна і прозора. Коли ми почули про всі реформи, які ваш Уряд збирається здійснювати, вирішили, що потрібно приїхати і просто показати, як нам це вдалося і які це були кроки», - зазначила заступник Міністра економіки Литовської Республіки.