22.01.2015

Рятувальники ДСНС України постійно надають всебічну допомогу як для тих бійців, які наразі перебувають на Сході України, так і для тих, які потребують допомоги у реабілітації після поранення. Співробітники Служби порятунку постійно здають кров для військових, які проходять лікування у медичних закладах по всій території України, аби допомогти бійцям якомога швидше одужати. Нещодавно співробітники ДСНС висловили бажання здати кров для поранених військових, які наразі перебувають у Головному військовому клінічному госпіталі міста Києва.

Більше 200 рятувальників зголосилися стати донорами крові для військових. Це працівники центрального апарату та Управління забезпечення ДСНС, рятувальники Києва та Київської області, працівники Державного підприємства “Мобільний рятувальний центр”, 1-го спеціального центру швидкого реагування та Інституту державного управління у сфері цивільного захисту.

Сьогодні, 21 січня, майже 40 рятувальників Київської області та Державного підприємства “Мобільний рятувальний центр” здали кров у Центрі крові Головного військового клінічному госпіталі міста Києва.

За словами рятувальників, стати донорами для бійців, які захищають свободу та незалежність нашої Батьківщини, для них дійсно справа честі. Співробітники ДСНС сподіваються, що можливо їхня кров допоможе військовим швидше одужати.

“Ми постійно намагаємося всіляко допомагати бійцям, які нині перебувають на Сході, збираємо та доправляємо гуманітарну допомогу, а також здаємо кров для поранених військових. Дізнавшись, що Головному військовому клінічному госпіталю необхідна кров для бійців, ми відразу ж вирішили стати донорами. Сьогодні, 21 січня, майже 40 рятувальників здали кров у Центрі крові. І вони вже готові знову ставати донорами через два місяці. Таким чином, ми хочемо підтримати наших військових і пришвидшити їхнє одужання”, - зазначила Вікторія Рубан, керівник прес-служби Головного управління ДСНС у Київській області.

У свою чергу начальник лабораторного відділення центру крові Збройних Сил України Анатолій Весна зауважив, що потреба госпіталю у крові є постійною. Щодня необхідно близько 40 донорів. Особливо нині, коли на лікуванні перебуває чимало бійців зі Сходу України. Саме тому кров, яку сьогодні здали рятувальники, є дуже необхідною.

Рятувальники здаватимуть кров для військових протягом двох тижнів, починаючи з 19 січня. Оскільки зараз станція забору крові може прийняти не більше 30 чоловік.

Насправді охочих здати кров було набагато більше. Адже співробітники ДСНС стають донорами вже не вперше. Рятувальники зі всієї України постійно стають донорами крові для поранених бійців. А наприкінці 2014 року рятувальники здавали кров для маленьких пацієнтів “ОХМАТДИТу”. Донорами крові для дітлахів стали більше ста рятувальників. Нині вони також готові здавати кров для поранених бійців АТО, проте ставати донором чоловікам можна не частіше, ніж одного разу на два місяці. Тому вже в лютому рятувальники готові знову здавати кров.

Довідково

Якщо ви хочете стати донором крові, Центр крові Головного клінічного військового госпіталю міста Києва працює у будні (крім п’ятниці) з 09:00 до 12:00 за адресою вул. Госпітальна, 18. За декілька днів до здачі крові не можна вживати жирну, смажену, гостру, копчену їжу, молочні продукти, яйця. За 2 години до та 2 години після дачі крові забороняється палити.