22.01.2015

20 січня за ініціативи української сторони відбулося Спеціальне засідання Постійної Ради ОБСЄ, на якому було прийнято Декларацію щодо України.

У Декларації, яка відобразила підходи України та наших партнерів, держави-учасниці ОБСЄ висловили серйозну стурбованість у зв'язку з ескалацією останніми днями військових дій на Донбасі, закликали до негайного припинення всіма сторонами вогню та, що важливо, повного виконання Мінських домовленостей.

Постійна Рада висловила підтримку Спеціальному представникові діючого головування ОБСЄ Хайді Тальявіні та закликала усіх підписантів Мінських домовленостей невідкладно провести зустріч для досягнення практичного прогресу з метою їх повного виконання. Водночас, у Декларації було висловлено підтримку усім зусиллям, включаючи у “нормандському форматі”, які спрямовані на деескалацію ситуації, а також підкреслено важливість забезпечення безпеки Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ.

МЗС вітає прийняття Декларації Постійною Радою ОБСЄ, яка надала чіткі спільні політичні сигнали Організації щодо кроків, які мають бути вжиті для повернення миру на український Донбас.

Така консолідована позиція 57 країн ОБСЄ стала важливим сигналом, у тому числі у контексті зустрічі Міністрів закордонних справ у “нормандському форматі” у Берліні, а також розгляду ситуації в Україні на засіданні Ради Безпеки ООН 21 січня ц.р.