23.01.2015

22 січня 2015 року в Посольстві Литовської Республіки в Україні відбулося нагородження 52 учнів, есе яких на тему «Я – європеєць» були визнані кращими з-поміж 10000 надісланих робіт в рамках однойменного ІІ Всеукраїнського конкурсу.

Переможців та призерів нагороджували Тимчасовий Повірений у справах Литовської Республіки в Україні Гвідас Кєрушаускас, заступник Міністра освіти і науки Павло Полянський, заступник Міністра молоді та спорту України Микола Мовчан, голова правління Всеукраїнської молодіжної громадської організації «Серце до серця» Павло Горінов.

За словами Гвідаса Кєрушаускас цьогоріч участь в конкурсі «Я – європеєць» взяло значно більше учнів - якщо минулого року їх було близько 3000, то цьогоріч – понад 10000. «Нам приємно, що ця тема така важлива для української молоді, що учні розуміють важливість демократії, свободи, верховенства права, про які писали в своїх есе. Бо це ті цінності, на якому побудований Європейський союз, і Литва підтримує рішення українського народу стати членом ЄС», - повідомив Гвідас Кєрушаускас.

Заступник Міністра освіти і науки Павло Полянський також привітав учнів із перемогою: «Можна казати про Європу як про об’єднання, як географічне поняття. Але першою чергою, коли ми кажемо, що ми європейці, то передусім має йтися про цінності», - зазначив Павло Полянський.

Заступник Міністра також привітав усіх присутніх з Днем української соборності і свободи і висловив щиру вдячність литовським друзям, побратимам, які підтримували Україну в період Революції Гідності і підтримують сьогодні у тяжку військову годину.

Організатори Всеукраїнського конкурсу також подякували батькам учнів та вчителям за виховання свідомої молоді з розумінням високих моральних цінностей.

Участь в конкурсі брали учні 8-11 класів з усієї України. За рішенням журі конкурсу автори кращих робіт 18-23 квітня 2015 року відвідають Литву. Призерів конкурсу нагороджено дипломами та цінними подарунками.

1 місце у конкурсі здобули 15 учнів, призерами стали 37 учнів.