23.01.2015

Міністр інфраструктури України Андрій Пивоварський та Надзвичайний і Поважний Посол Республіки Корея в Україні Сол Кьон Хун обговорили перспективи співпраці у транспортному секторі. Зустріч відбулася 22 січня у Міністерстві інфраструктури.

«Ми дуже прагнемо інвестицій. За прогнозами експертів, Україна збільшить експорт зерна удвічі за три роки. Тому ми зобов’язані розвивати інфраструктуру – портову, залізничну, дорожню, щоб забезпечити цей експорт», - зауважив Андрій Пивоварський.

Він наголосив, що через події в Україні втрачено близько 20% економіки держави. Тому Уряд покладає величезні надії на міжнародну допомогу. Вже зараз Мінінфраструктури розглядає різні механізми залучення інвестицій в транспортний сегмент. На основі державно-приватного партнерства планується розвивати дорожню мережу (будівництво концесійних доріг), порти, а після реформування Укрзалізниці буде можливість інвестувати у рухомий склад, зношеність якого вже сягає 90%.

У свою чергу Сол Кьон Хун висловив підтримку територіальної цілісності України її прагненню залишатися єдиною і незалежною державою, стати членом європейської родини. Він зазначив, що Корея, як і всі українці, сподівається на якомога скоріше врегулювання ситуації у східних областях.  Посол повідомив, що бізнес-спільнота Кореї зацікавлена в інвестуванні в інфраструктуру України. Зокрема це може бути співробітництво з розвитку LNG-терміналів, метро у Дніпропетровську, зернових терміналів у морських портах, спільне виробництво швидкісних поїздів тощо.

Також корейська сторона підтвердила бажання взяти участь у Донорській конференції, проведення якої очікується у першому кварталі цього року.

Андрій Пивоварський подякував Сол Кьон Хуну за щирі слова, зазначивши, що для України вкрай важлива підтримка міжнародних партнерів.

Міністр інфраструктури та Посол Республіки Корея в Україні домовилися про інформування сторін щодо потенційних інвестиційних проектів у сфері транспорту.