23.01.2015

Столична влада вже спрямувала більше 22 млн. грн. на допомогу киянам-учасникам АТО. Про це заявив керівник апарату КМДА Володимир Бондаренко під час засідання Київради, презентуючи депутатам інформацію про діяльність столичної влади щодо допомоги учасникам АТО та членам їх сімей.

«Станом на 22 січня кияни-учасники АТО безпосередньо грошима отримали 2,6 млн. грн. Допомога у іншій формі – 19,9 млн. грн. Першість посідає фінансування медикаментів – більше 5 млн. грн. Крім того, це витрати на продукти, засоби захисту, паливно-мастильні матеріали та інші необхідні бійцям речі», – зазначив Володимир Бондаренко.

Він зазначив, що від початку проведення антитерористичної операції до столичної влади надійшло майже 7,5 тис звернень учасників АТО та членів їх сімей. Переважно кияни зверталися з питанням надання матеріальної допомоги, а також щодо виділення землі, компенсації житлово-комунальних послуг та іншими.

Володимир Бондаренко зауважив, що столична влада виділила близько 11 га землі у селищі Биківня Деснянського району Києва для киян-учасників АТО та їх сімей. Першочергово ділянки мають отримати сім’ї загиблих та поранені бійці.

З питанням надання одноразової матеріальної допомоги до київської адміністрації звернулися 4785 учасників АТО. Виплачено 3147 особам по 2500 грн. Кредиторська заборгованість – по 1638 особам.

Бондаренко розповів, що столичною владою надається матеріальна допомога учасникам АТО на покриття витрат на ЖКП. А також передбачено 7 млн. грн. на надання матеріальної допомоги на дороговартісне лікування та протезування бійцям у 2015 році. Але жодної заяви станом на 22 січня до КМДА не надходило.

«За рахунок столичної влади у комунальних закладах Києва проліковано 65 осіб, поранених в зоні АТО. Станом на сьогодні перебуває на лікуванні – 37 осіб у Київській міській клінічній лікарні №11 та Київському міському клінічному шпиталі інвалідів ВВВ. На базі останнього створюється реабілітаційний центр для учасників АТО. На його ремонт необхідно 750 тис. грн., з них на сьогодні ми вже віднайшли 150 тис. грн.  І 350 тис. грн. перерахували депутати Київради, – на ці кошти придбане медичне обладнання”, – розповів керівник апарату КМДА.

Крім того, за словами Бондаренка, столична влада надає матеріальну допомогу членам сімей бійців, які загинули в результаті проведення АТО.

Він також розповів про чіткий алгоритм дій, куди і з якими документами повинні звертатися бійці АТО та їхні сім’ї, щоби отримати необхідну допомогу чи пільги. Крім того, на сайті КМДА розташована окрема веб-сторінка щодо допомоги учасниками АТО, на якій можна залишити електронне звернення та отримати необхідну інформацію про право на пільги і можливу допомогу.