23.01.2015

У гарнізонах України військовослужбовці Збройних Сил відзначають День Соборності України.

Так, в Одесі відбулося покладання квітів до пам’ятника Тарасу Шевченку, в якому  взяли участь командувач Військово-Морських Сил Збройних Сил України віце-адмірал Сергій Гайдук, міський голова Одеси Геннадій Труханов, заступник голови – керівник апарату обласної державної адміністрації Володимир Кулаков, військовослужбовці гарнізону, представники громадськості та духовенство.

Присутні виконали Державний гімн України, а військовослужбовці підрозділу почесної варти пройшли урочистим маршем. Урочистості з нагоди свята продовжилися в Одеському національному академічному театрі опери і балету.

У Запоріжжі відбувся круглий стіл під назвою “Патріотизм як фактор соборності України” за участі керівництва області, науковців, військових, викладачів вищих навчальних закладів, громадських активістів, студентської та учнівської молоді.

Учасники заходу обговорили питання значення загальнодержавного свята в умовах сучасних політичних подій та ролі української молоді у захисті державної незалежності та територіальної цілісності України.

Також заходи з нагоди Дня Соборності України відбулися в Державному науково-випробувальному центрі Збройних Сил України, що в Чернігові. Військових привітали зі святом голова Чернігівської обласної ради Микола Звєрєв, представники ветеранських організацій, учасники ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС та воїни-учасники війни в Афганстані.

Крім цього, духовий оркестр Військово-музичного центру Сухопутних військ Збройних Сил України та капела бандуристів ім. Остапа Гришая міського філармонійного центру привітали чернігівців з Днем Соборності України музичним флеш-мобом у торгівельному комплексі “Мегацентр”. Музики виконали для чернігівців українські патріотичні мелодії, духовний гімн України “Боже, великий єдиний” та “Запорізький марш”.