23.01.2015

У Мінекономрозвитку на нараді з питань ІТ-технологій і захисту авторських прав обговорювалась дорожня карта стосовно захисту інтелектуальної власності й розвитку IT-галузі. Нагадаємо, цей документ був розроблений навесні минулого року. Тепер  представники Мінекономрозвитку, Держслужби інтелектуальної власності й експерти галузі проаналізували дорожню карту, аби з’ясувати її життєздатність на сьогодні. Протягом місяця будуть створені робочі групи, які реалізовуватимуть заходи, направлені на захист інтелектуальної власності.

Під час наради повідомлено, що на віртуальній платформі «Групи Google»  розміщуються пропозиції та зауваження до законопроекту, які стосуються захисту авторських прав у мережі Інтернет, створена ініціативна група, яка обговорює оновлену концепцію проекту закону з урахуванням інтересів усіх зацікавлених сторін. До цього процесу можуть долучитися всі бажаючі, отримавши доступ за посиланням: http://sips.gov.ua/ua/waiting_room.html.

Також започатковано ініціативу «Чисте небо» за підтримки найбільших медіа-груп, для того щоб розвивати ринок легального відеоконтенту в Інтернеті й боротися з нелегальним розповсюдженням матеріалів у мережі. Було наголошено на необхідності здійснити монетизацію переглядів і будь-якого використання матеріалів у мережі. При цьому слід враховувати, що люди звикли «качати» з Інтернету, тож, для досягнення результатів у боротьбі з піратством, треба дати їм альтернативу.