23.01.2015

У 2015 році в залізничній галузі здійснюватимуться значні структурні перетворення, зменшуватимуться витрати, у тому числі і на утримання апарату, та припинятиметься непродуктивна діяльність. Про це повідомив в.о. генерального директора Укрзалізниці Максим Бланк під час прес-конференції в ІА «Інтерфакс-Україна».

«Укрзалізниця має стати клієнтоорієнтованою, а її працівники – ефективними провайдерами», –  зазначив Максим Бланк.

Роль залізничної галузі для держави, як зазначив Максим Бланк, має змінитися, вона не може і надалі залишатися донором, при цьому не отримуючи дотацій на окремі сегменти, зокрема пасажирські перевезення. «За минулий рік залізниці України сплатили до бюджетів державних цільових фондів 12 млрд. грн. податків та обов’язкових платежів і ще близько 8 млрд. грн. спрямували на пасажирські перевезення, які субсидуються за рахунок вантажних. Усі пільги мають бути оплачувані державо, яка їх і встановлює. Не повинен вантажовідправник платити за пасажира. Це некоректна політика до Укрзалізниці і вантажовласників. Немає жодної країни світу, де залізниці не отримують дотацій. Механізми дотацій існують скрізь», – зауважив Максим Бланк.

Він також зазначив, що активи галузі значно занижені: від 10 до 15 разів по різних позиціях, щоб галузь продовжувала залишатися донором держави. «За рахунок амортизації через заниженість активів ми можемо на 14 списаних із парку вагонів придбати лише один. За міжнародними оцінками, це збиткова діяльність», – повідомив Максим Бланк.

Також у 2015 році продовжуватимуться заходи щодо створення акціонерного товариства «Українська залізниця».

Окрім того, Укрзалізниця значно посилить боротьбу з корупцією у співпраці із правоохоронними органами.