23.01.2015

Фіналісти відбору на керівні галузеві посади публічно візьмуть на себе зобов’язання щодо реалізації завдань з розвитку підприємств. Про це в інтерв’ю Hubs розповів заступник Міністра інфраструктури – керівник апарату Володимир Омелян.

Він пояснив, що ті, хто вирішив взяти участь у відборі, повинні бути «агентами змін», для яких слава має найбільше значення. Очікується створення спеціального фонду (зараз Адміністрація Президента та Кабінет Міністрів України готують відповідний законопроект), за рахунок якого топ-менеджери держпідприємств отримуватимуть достойну заробітну плату.

«Вся наша майже 24-річна історія показує, що економія на чиновниках призводить до кризи в державі, бо жоден не може утриматися від спокуси. Плюс потрібен жорсткий моніторинг громадськості. Власне, чому ми проводимо такий відбір. Щоб кандидат, а пізніше переможець, взяв на себе чіткі публічні зобов’язання, визначав чіткі KPI - що і коли буде робити. А громадськість і професіонали галузі могли б його контролювати. Ми сподіваємося, що шляхом відкритого відбору навчимо суспільство тому, що не можна вірити словам, треба кожну секунду стежити за діями», - сказав Володимир Омелян.

Заступник Міністра підкреслив, що відбір проходить абсолютно публічно. До того ж, Мінінфраструктури запросить тих осіб, які показали себе кращими спеціалістами, але не пройшли всі етапи відбору, сформувати кадровий резерв – «резерв лідерів», які зможуть працювати у галузевих центральних органах виконавчої влади.

«Я впевнений, що на топ-посади по всіх ключових підприємствах Мінінфраструктури буде проведено прозорий відбір. Ми своєю роботою хочемо започаткувати те, чого не було раніше. Ми хочемо зупинити практику призначень на такі посади залежно від особистих домовленостей чи політичних квот. Щоб кожен, хто хоче призначити свого друга, був зупинений громадськістю», - зазначив Володимир Омелян.

Прочитати інтерв’ю можна за посиланням: http://hubs.com.ua/authority/omelyan.html