23.01.2015

Уряд підтримав проект Розпорядження Президента про уповноваження Міністра інфраструктури на підписання від України Протоколу про доповнення Основної багатосторонньої угоди про міжнародний транспорт щодо розвитку коридору Європа-Кавказ-Азія.

Україна та інші держави-учасниці програми ТРАСЕКА розвиватимуть ринок міжнародних вантажних залізнично-поромних перевезень.  Під час 11 щорічного засідання Міжурядової Комісії ТРАСЕКА у Стамбулі заплановано підписання Протоколу про внесення доповнень до Основної багатосторонньої угоди про міжнародний транспорт щодо розвитку коридору Європа-Кавказ-Азія.

Проект розпорядження Президента України про надання Міністру інфраструктури України Андрію Пивоварському повноважень на підписання Протоколу було підтримано Урядом 21 січня.

«Підписання цього Протоколу дозволить створити міжнародно-правовий механізм перевезень вантажів у залізнично-поромному сполученні за участю адміністрацій портів, портових операторів, національних залізничних операторів і судноплавних компаній на Чорному та Каспійському морях», - пояснив у ході засідання Кабінету Міністрів України Андрій Пивоварський.

Внесення доповнень до Угоди про міжнародний транспорт щодо розвитку коридору Європа-Кавказ-Азія покращить взаємні умови транзитних перевезень вантажів між країнами-учасницями програми ТРАСЕКА. Україна матиме альтернативні транспортні комунікації для торговельних зв’язків з країнами Європи та Азії, що значно зміцнить її конкурентну позицію на світових ринках транспортних послуг та створить умови для підвищення рівня інтегрованості національної транзитно-транспортної інфраструктури у євразійські логістичні проекти.