24.01.2015

Державна служба України з надзвичайних ситуацій аби з кожним роком все більш продуктивніше та оперативніше реагувати на можливі надзвичайні ситуації щороку здійснює детальний аналіз своєї діяльності та визначає пріоритетні напрямки роботи на наступний рік. Наразі територіальні підрозділи ДСНС розпочали процес підведення підсумків діяльності Служби порятунку у сфері цивільного захисту у 2014 році.

23 січня, у Миколаєві, під головуванням Голови Державної служби України з надзвичайних ситуацій Сергія Бочковського, пройшли збори керівного складу Миколаївської області щодо підведення підсумків роботи у сфері цивільного захисту в 2014 році та визначення основних завдань на 2015 рік. У заході взяли участь перший заступник голови Миколаївської облдержадміністрації Микола Романчук, голови райдержадміністрацій та міськвиконкомів, начальники відділів (управлінь) з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення райдержадміністрацій та міськвиконкомів, керівники обласних служб цивільного захисту, установ, підприємств та організацій.

На початку зустрічі Голова ДСНС України Сергій Бочковський зазначив, що на сьогодні Служба порятунку чітко, злагоджено та оперативно реагує на всі надзвичайні ситуації, що виникають на території України і робить все можливе аби зменшити ризики їх виникнення. І незважаючи на складну ситуацію в країні та значне збільшення обсягів робіт, рятувальники продовжують як гарантувати безпеку людей у сфері цивільного захисту, так і допомагати людям зі сходу України.

“2014 рік був дійсно непростим для нас. Адже ми навчилися відбудовувати зруйновані терористами міста, доставляти гуманітарну допомогу, гарантувати людям безпечне переміщення з небезпечних територій. Це є яскравим прикладом того, що ми готові виконувати будь-які завдання як Президента України, так і Уряду, оперативно та якісно. Миколаївські рятувальники у 2014 році змогли організувати злагоджену роботу по наданню допомоги та розміщенню жителів нашої Батьківщини, які були вимушені переміститися із районів проведення антитерористичної операції. Крім того, вже вкотре спільними зусиллями всіх підрозділів нашої Служби вони також доправляють гуманітарні вантажі на схід нашої країни. І мені дійсно приємно констатувати, що результати 2014 року засвідчили той факт, що співробітники Миколаївської Служби порятунку готові оперативно реагувати на надзвичайні ситуації. Я пишаюся тим, що працюю з такими людьми”, - зазначив Сергій Бочковський.

Голова ДСНС України за плідну працю, проявлену мужність та відвагу нагородив кращих співробітників Головного управління ДСНС України у Миколаївській області. Так, нагрудним знаком “Знак Пошани” Сергій Бочковський нагородив Василя Огаркова, водія-сапера піротехнічного відділу Миколаївського гарнізону. Один співробітник отримав грамоту ДСНС. У порядку заохочення за досягнення високих показників у професійній діяльності та сумлінне виконання службових обов’язків 2 особам достроково присвоєно чергові спеціальні звання.

У свою чергу, начальник Головного управління ДСНС України у Миколаївські області Максим Грицаєнко також щиро подякував рятувальникам за злагоджену та продуктивну роботу і зазначив, що саме завдяки професійним діям співробітників ДСНС у 2014 році вдалося не допустити значної гибелі людей та виконати ті завдання, які сьогодні перед Службою порятунку ставить Президент України.

В пленарній частині засідання було підбито підсумки роботи органів управлінь та сил цивільного захисту області щодо реалізації державної політики у сфері захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, запобігання та реагування на них у 2014 році тощо. Заслухано відповідальних осіб із доповідями стосовно проблемних питань цивільного захисту в Новоодеському, Очаківському районах та про готовність Служби автомобільних доріг у Миколаївській області до виконання завдань за призначенням. Окремим питанням стало визначення пріоритетних напрямків роботи на 2015 рік, окреслення проблемних ділянок та прийняття рішень щодо посилення рівня техногенної та пожежної безпеки у Миколаївському регіоні.

Після завершення зборів Сергій Бочковський відвідав аварійно-рятувальний загін спеціального призначення ГУ ДСНС України у Миколаївській області, де нагородив кращих співробітників загону Почесними грамотами, грамотами та подяками. Голова Служби оглянув спеціальну та важку інженерну техніку, яка знаходиться на озброєнні Миколаївських рятувальників. Також Голова ДСНС ознайомився із інноваційною моделлю рятувального човна на повітряній подушці, яка розробляється на потужностях Миколаївського підприємства ТОВ «Артель». На базі АРЗ СП ГУ ДСНС України у Миколаївській області човен проходить випробування та в майбутньому, в разі отримання позитивних результатів, такий рятувальний плавзасіб буде придбано та передано на озброєння до підрозділів Миколаївського гарнізону. Сьогодні рятувальники в черговий раз провели тестування човна та продемонстрували можливості засобу.

Не залишилося осторонь і питання приведення у безпечний стан підводної акваторії Чорного моря у районі Кінбурнського півострова. До уваги Голови Служби було представлено спільний проект Миколаївських рятувальників та науковців Національного університету кораблебудування ім. А. Макарова. Великий науковий потенціал, наявні дослідження, винаходи вчених університету, а також досвід і професіоналізм водолазного та піротехнічного підрозділу ГУ ДСНС України у Миколаївській області сприяють ефективному проведенню комплексу заходів із розмінування підводного простору Миколаївщини, де у воєнні часи точилися жорстокі бої.

Важливо відзначити, що сьогодні представник Миколаївської обладміністрації вручив Голові Служби сертифікат на передачу миколаївським рятувальникам аварійно-рятувального обладнання для виконання підрозділами пошукових, аварійно-рятувальних та відновлюваних робіт у зонах надзвичайних ситуацій та подій. Інспекційну камеру, спеціалізований пневмо- та гідроінструмент, обладнання для забезпечення умов життєдіяльності аварійно-рятувальних формувань у польових умовах було передано на виконання Регіональної цільової соціальної програми розвитку цивільного захисту Миколаївської області на 2009-2014 роки.

Вручаючи подарунковий сертифікат на обладнання, Микола Романчук, перший заступник голови Миколаївської облдержадміністрації, зазначив, що 2014 рік видався непростим для Миколаєва: вибухи у житлових будинках, зимова негода – всі ці жахливі події ніби випробували українців на міцність, перевіряли на стійкість. Однак незважаючи на всі складності, спільними зусиллями рятувальників та всіх служб, вдалося подолати надзвичайні ситуації, які виникали на території Миколаївської області.

Під час робочого візиту Голова Служби завітав до 4-ї Державної  пожежно-рятувальної частини Миколаївського гарнізону, де ознайомився із особовим складом чергового караулу, наявною технікою, перевірив їх оперативну готовність до виконання дій за призначенням. В ході візиту до підрозділу було продемонстровано ефективність, функціональність та економічність нової системи опалення, яка передбачає альтернативне джерело підігріву.

За результатами робочої поїздки Голова Служби зазначив, що миколаївські рятувальники мають високий рівень підготовки для реагування на надзвичайні ситуації, а завдяки сучасній спецтехніці та обладнанню можуть оперативно реагувати на надзвичайні ситуації техногенного характеру.