26.01.2015

За останніми даними станом на 11 годину 25 січня внаслідок артобстрілу терористами мікрорайону "Восточний" у місті Маріуполь 24 січня року  загинуло 30 осіб, з них 2 дитини та поранено 96 осіб, з них 9 дітей.

Пошкоджено 6 приватних будинків, 7 об’єктів освіти (4 школи і 3 дитячих садочки) та вікна у 56 житлових багатоповерхових житлових будинках.

Внаслідок обстрілу виникло 10 пожеж, для ліквідації яких були залучені підрозділи Державної служби з надзвичайних ситуацій. Рятувальниками забезпечено оперативне реагування та гасіння пожеж, під час ліквідації яких врятовано 6 осіб.

Для очищення житлових кварталів  та територій мікрорайону від вибухонебезпечних предметів організовано залучення піротехнічних груп ДСНС України. Всього протягом доби здійснено 6 виїздів для знешкодження вибухонебезпечних предметів та їх залишків. Роботи щодо виявлення і знешкодження боєприпасів продовжуються.

Протягом 25 січня спільно з правоохоронними органами проводиться обстеження пошкоджених будинків і споруд на предмет виявлення людей та надання їм допомоги і проведення відселення у безпечні райони міста.

З метою організації життєзабезпечення постраждалого населення розгорнуто і функціонують у цілодобовому режимі 2 пункти обігріву, які забезпечені продуктами харчування, медикаментами та предметами першої необхідності.

Координацію заходів щодо проведення аварійно-рятувальних та інших невідкладних робіт здійснює штаб з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації, який розгорнуто на базі пожежно-рятувального підрозділу ДСНС України у м. Маріуполь та оперативна група ДСНС України.

Всього від ДСНС України до ліквідації надзвичайних ситуацій і пожеж та надання допомоги населенню залучено 100 чоловік особового складу  та 18 одиниць техніки.