27.01.2015

Україна та Канада активізують перемовини стосовно підписання договору про зону вільної торгівлі. На цьому наголосили 26 січня Міністр міжнародної торгівлі Канади Ед Фаст і Міністр економічного розвитку і торгівлі України Айварас Абромавичус під час брифінгу після двосторонньої зустрічі.

Айварас Абромавичус зауважив, що обговорення подальшого розвитку взаємин між нашими країнами розпочалося ще в Давосі, наразі активно працює група експертів.

«У режимі відеоконференції робоча група інтенсивно продовжуватиме обговорення цього договору, залишається кілька чутливих моментів, що стосуються документа, але наше сильне бажання з обох сторін підписати цей договір дасть позитивний результат», - сказав Міністр економічного розвитку і торгівлі України.

Міністр міжнародної торгівлі Канади Ед Фаст наголосив, що Канада й надалі допомагатиме Україні, і висловив сподівання, що укладання договору посприяє нашій країні зміцнити економіку й продовжити шлях до кращого майбутнього.

«Метою цих переговорів є підтримка України. Я оголосив сьогодні, що Канада надасть додатково Україні ще 52 млн. доларів на технічні потреби, на розгортання та зміцнення її потужностей і розвиток економіки. Крім того, ці інвестиції підуть на підтримку малих і середніх підприємств, що виробляють молочну продукцію, а також на зміцнення підприємств, які займаються зберіганням зернових», - пояснив Ед Фаст.

Довідково

За 11 місяців 2014 р., порівняно з відповідним періодом 2013 р., обсяг двосторонньої торгівлі товарами між Україною та Канадою склав 218,6 млн. дол. США. При цьому, експорт товарів з України до Канади збільшився на 41,2% і становив 70,6 млн. дол. США, а імпорт товарів із Канади до України скоротився на 31,9% і склав 148 млн. дол. США. Сальдо двосторонньої торгівлі товарами для України від’ємне 77,5 млн. дол. США із поліпшенням на 89,9 млн. дол. США.

У структурі експорту товарів з України до Канади - мiдь i вироби з неї, мінеральні палива, нафта і продукти її перегонки, дубильнi екстракти, чорнi метали й вироби з них,  ядерні реактори, котли, машини, добрива.

У структурі імпорту товарів переважали поставки фармацевтичної продукції.