27.01.2015

26 січня 2015 р. у Маріуполі відбулася зустріч заступника Міністра соціальної політики України з питань європейської інтеграції Сергія Устименка з маріупольським міським головою Юрієм Хотлубеєм.

З урахуванням компетенції Мінсоцполітики здійснено аналіз поточної оперативної обстановки у місті, виявлено пріоритетні питання невідкладної взаємодії, а також визначено першочергових отримувачів можливої соціальної допомоги серед категорій населення, яке найбільш постраждало внаслідок терористичних обстрілів житлового кварталу.

Сергій Устименко провів низку додаткових зустрічей на рівні заступника голови, а також керівників профільних підрозділів, що відповідають за комплекс соціальних та гуманітарних питань. Окрему увагу було приділено виконанню доручення Прем'єр-міністра України Арсенія Яценюка стосовно вивчення ситуації навколо можливого перевезення до безпечних районів і тимчасового розміщення дітей з Донецької області за відповідної батьківської згоди. Передусім, йдеться про дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, а також прийомних сімей і дитячих будинків сімейного типу. Наразі, у рамках робочої поїздки, на місцях вивчено відповідний потенціал Запоріжжя та Бердянська для згаданого розміщення зазначеної категорії дітей.

Крім того, керівництво міста та заклади соціального захисту поінформовані про створення і склад координаційної групи при Мінсоцполітики, яка в оперативному порядку сприятиме перевезенню дітей з Донецької та Луганської областей до безпечних районів і тимчасовому  розміщенню дітей у придатних для цього приміщеннях. Робочі зустрічі заступника Міністра соціальної політики Сергія Устименка на місці маріупольської трагедії тривають.