27.01.2015

Україна розраховує на співпрацю з Європейською Комісією у розробленні спільного Плану дій  щодо надання гуманітарної допомоги внутрішньо переміщеним особам. Про це йшла мова на сьогоднішній зустрічі, 26 січня, Віце-прем’єр-міністра – Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадія Зубка і Європейського Комісара з гуманітарної допомоги та управління в кризових ситуаціях Христоса Стиліанідеса.

«Ми маємо працювати на випередження і бути готовими до різних сценаріїв розвитку подій, до потреб внутрішньо переміщених осіб. Для цього потрібен спільний План дій щодо надання гуманітарної допомоги», - сказав Геннадій Зубко.

Він наголосив, що Уряд України вживає оперативних заходів щодо налагодження міжвідомчої координації із міжнародними організаціями із питань надання гуманітарної допомоги, в тому числі, тимчасово переміщеним особам.

Віце-прем’єр-міністр відзначив, що Україна сподівається на тісну співпрацю в питаннях доставки допомоги від держав-членів ЄС та Європейської Комісії через Механізм цивільного захисту з метою активізувати розширену підтримку ЄС у скоординований спосіб.

«Ми ведемо роботу, спрямовану на створення системи, яка дозволить дуже швидко рухатися в доставці гуманітарних вантажів з ЄС на територію України. Також докладаємо всіх зусиль для вирішення питання стовідсоткової адресної доставки допомоги, яка надійде в Україну, саме тим людям, які її дійсно потребують», - сказав Геннадій Зубко.

27 січня Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко і Європейський Комісар з гуманітарної допомоги та управління в кризових ситуаціях Христос Стиліанідес перебуватимуть у Дніпропетровську, куди, як заплановано, завтра буде доставлено  три літаки гуманітарного вантажу з ЄС.